У Чехії проходить фотовиставка українського національного вбрання Рекомендовані

Четвер, 19 вересня 2019 05:56 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Національні українські костюми ХІХ століття, традиції святкування основних річних свят українців та світлини українських зірок в національному вбранні представлені у центрі Праги у парку Кампа на виставці фотографій з двох проектів «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята».

Про це повідомляє пресслужба Посольства України в Чехії.

1568793888 9251Експозиція складається з 19 зіркових світлин – 19 історій про святкове вбрання українців столітньої давності з різних регіонів України та українські народні свята. Героями зйомки стали співачки Onuka, Тіна Кароль, Джамала, Дмитро Шуров, Ніна Матвієнко, гурт Dakh Daughters, а також телеведучі Маша Єфросиніна, Леся Нікітюк, Марічка Падалко, прима-балерина Національного академічного театру опери та балету Катерина Кухар та інші.

Виставка триватиме до 6 жовтня 2019 р. 

На відкритті виставки з привітальним словом виступили Посол України в Чехії Євген Перебийніс та депутат районної ради міської частини Praha 1 Петр Бургр. Для гостей виставки та відвідувачів парку прозвучали українські народні пісні в виконанні народних творчих колективів «Джерело» (м.Прага) та «Родoцвіт» (міста Млада Болеслав і Мнєлнік).

Кожна з 20-ти фотографій – це точне відтворення костюму певної епохи, регіону України та характерної для нього колористики. Для зйомок було зібрано автентичні строї кінця XIX - початку XX століття і понад 30 кілограмів унікальних прикрас. У зйомках в автентичному народному вбранні взяли участь українські зірки кіно, телебачення, театру, музики, спортсмени, дизайнери. На виставці в Празі будуть представлено світлини з проектів «Щирі. Кольори» (2017 р.) та «Щирі. Свята» (2019 р.).

1568793889 1931

Фотографії з проекту увійшли до 3 тематичних благодійних календарів: «Щирі», «Щирі. Кольори» та «Щирі. Свята», наклади яких розійшлися у 28 країнах світу. З продажу календарів «Щирі» вдалося зібрати понад 610 000 гривень, які було передано на допомогу пораненим бійцям у Київський військовий шпиталь, «Волонтерській сотні», а також на оновлення музейних фондів до Музею народної творчості Михайла Струтинського (Косів, Івано-Франківська обл., Україна), Новоайдарському краєзнавчому музею (Новоайдар, Луганська обл., Україна) та Національному центру народної культури «Музей Івана Гончара» (м.Київ, Україна).

1568793935 8301

Проект організований ТЦ Домосфера (Domosfera) у партнерстві з Gres Todorchuk PR

1568793891 7341

Продюсер: Наталия Кравец, керуючий директор ТЦ «Домосфера»

Креативні продюсери: Yaroslava Gres, Oleksandr Todorchuk

Фото: Дмитро Перетрутов

Наукові консультанти: НЦНК «Музей Івана Гончара»

Підготовка чеської виставки: Анна Грузина

1568793890 3591