У Берліні провели акцію підтримки українського політв'язня РФ Валентина Вигівського Рекомендовані

Вівторок, 08 жовтня 2019 06:11 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Берліні 3 жовтня відбулась акція підтримки українського політв'язня Валентина Вигівського. Він вже 6-й рік знаходиться за російськими ґратами. Українця незаконно утримують в РФ з чисельними порушеннями норм міжнародного права та прав людини.

Про це повідомляється на сторінці спільноти "Save Oleg Sentsov" у Facebook.

72265590 2361888397386133 3097588765300883456 n1

Перейти до основного матеріалу

Також німецькі протестувальники тримали в руках плакати на підтримку й інших політв'язнів Кремля.

Валeнтин Вигівський отримав 11 років суворого режиму за похід на виставку у Криму. 17 вересня 2014-го він поїхав до Криму на виставку авіації. Лише за місяць його родичам повідомили про те, що Валентина затримали співробітники ФСБ спільно з "кримською самообороною" на вокзалі у Сімферополі.

Заручник РФ Валентин Вигівський з дитинства цікавився літаками, зробив безліч мініатюрних копій різноманітних літаків світу, був в захваті від Мрії Антонова та сам мріяв про авіа- та спейсбудівництво. Він відвідав безліч виставок та зустрівся з професіонами з авіаконструювання. А в себе вдома зібрав мабуть одну з найпотужніших бібліотек з цієї тематики.

Про більшість з того, що довелось пережити, він ніколи не розкаже, але нам відомо, що Валентина вивозили до лісу, ставили біля свіжовикопаної могили і розстрілювали з травматичної зброї. Після того, як чоловік відмовився від співпраці та російського громадянства вдруге, його відвезли назад до Лефортово, де після побиття він 15 місяців провів в ізоляції.

Волонтери руху за його звільнення закликають поставити символічну рамку на свій профіль і підтримати Валентина в його прагненнях!

Написати листа Валентину Вигівському можна за адресою: ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской области, г.Кирово-Чапецк пос. Утробино, Кировская обл., Россия, 613040

Нагадаємо, що більшість лідерів країн підтримали обмін полоненими 7 вересня і сподіваються на другий етап, в чому запевнив і Президент України Володимир Зеленський.

У Росії та в окупованому Криму лишилися за ґратами щонайменше 86 українських політв’язнів, а в ОРДЛО – 227 військовополонених українців. Ми маємо боротися за кожного з них.