У Мюнхені у рамках Тижнів України в Баварії з успіхом пройшли Дні українського кіно Рекомендовані

П'ятниця, 18 жовтня 2019 09:06 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Із 11 по 13 жовтня у кінотеатрі Rio Filmpalast у Мюнхені відбулись «Дні українського кіно», де були показані створені за державної підтримки українські стрічки: «Додому», «Фокстер & Макс», «Дике Поле», «Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво» та «Гуцулка Ксеня». 

Про це повідомляє Генеральне консульство України в Мюнхені.

Глядачам представили 5 сучасних українських стрічок. Відкрив фестиваль фільм «Гуцулка Ксеня», який представили режисерка Олена Дем’яненко та виконавиця головної ролі Варвара Лущик.

З великим інтересом публіка прийняла дебютну картину Нарімана Алієва «Додому / EVGE», яка наступного року позмагається за нагороду Американської кіноакадемії «Оскар». До програми показів увійшли й дві картини для дитячої аудиторії - «Фокстер & Макс» та «Пекельна Хоругва або Козацьке Різдво». У Мюнхені ці стрічки презентували режисер Анатолій Матешко, сценарист Анастасія Матешко та продюсер Євген Дяченко. Завершились «Дні українського кіно» у Мюнхені показом фільму «Дике Поле».

Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко на відкритті наголосив: «Важливо, що саме Дні українського кіно розпочинають Тижні України в Баварії. Українська кіноіндустрія стала важливим елементом європейського кіномистецтва, і участь наших фільмів у численних фестивалях є доказом цього».

«Отримуєш велике задоволення від того, як на Заході сприймають українське кіно – із захватом, та більш щиро, ніж в Україні. Усі зазначили, наскільки виріс рівень нашого кінематографу за ці роки. Глядачі дякували і запропонували зробити фестиваль щорічним», - поділився враженнями генеральний директор Міжнародного кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі.

Режисерка та співорганізаторка Дарія Онищенко зазначила, що в цьому році "Дні Українського кіно" у Мюнхені знову зібрали повні зали. Вона також додала, що на покази приходили не лише представники української діаспори, але й багато німецьких глядачів, що дає всі підстави пишатися українським кіно, яке вийшло на новий рівень.

Організатори «Днів українського кіно» у Мюнхені:
  • Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» за підтримки Державного агентства України з питань кіно;
  • Манана Палагашвілі у співпраці з режисером Дарією Онищенко; 
  • Генеральне консульство України в Мюнхені.
 
Як зазначили організатори, українські кінодні в Мюнхені стали важливою складовою Тижнів України в Баварії, які триватимуть до кінця листопада.