У Парижі відбулися заходи з вшанування пам'яті жертв Голодомору Рекомендовані

Понеділок, 18 листопада 2019 13:36 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

День вшанування пам’яті невинних жертв, знищених штучним голодом в часі сталінського режиму, традиційно розпочався церемоніалом під Тріумфальною Аркою і продовжився Архиєрейською Божественною Літургією в одній iз найвідоміших церков Парижа.

Про це повідомляє служба комунікації Єпархії святого Володимира Великого у Парижі Української Греко-католицької церкви.

gopr0333 1 1024x7681Незважаючи на маніфестації попереднього дня та складнощі у добиранні до Тріумфальної Арки через перекриття великої частини транспортних ліній, десятки людей зібралося вранці коло 10 години щоб покласти квіти та вінки до меморіалу невідомого солдата. Владика Гліб Лончина очолив вірних Єпархії святого Володимира Великого та, разом з Надзвичайним та Повноважним Послом України у Франції Олегом Шамшуром та представниками українських громадських організацій, взяв участь у церемонії.

Незмінно, під Трімумфальною Аркою також пролунали гімн України та Франції у спільному виконанні паризького хору Святого Володимира Великого та Ювілейного хору з Великобританії, що прибув для того, аби разом з Паризькою єпархією вшанувати жертви Голодомору у Санлісі та Парижі.

О 14:30 розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія у базиліці Сан Сюльпіс. Традиційно у попередні роки поминальна Служба Божа відбувалася у катедрі Нотр Дам, однак внаслідок пожежі минулої весни катедра сильнo постраждала і наразі перебуває у стані часткової реконструкції.

Архиєрейську Літургію очолив владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор Єпархії святого Володимира Великого.

Разом з єпископом співслужили о. Ігор Ранця, настоятель катедри святого Володимира Великого у Парижі; о. Юрій Лещинський, канцлер Паризької єпархії та парох храму святих Бориса і Гліба у Санлісі; о. Роман Остап’юк, парох парафії Усіх Святих у Вансені та отець Володимир Пендзей.

Супроводжували літургію своїм співом Ювілейний Хор з Великобританії, що виконував Божественну Літургію св. Івана Златоустого авторства українського композитора Кирила Стеценка, та Паризький хор Святого Володимира.

dsc 9702 1024x6831

В час проповіді владика попросив молитися за упокій душ тих, що загинули голодною смертю, але також і за тих, хто чинив цей страшний злочин і був жертвою брехні, ворога людського роду.

dsc 9496 1 1024x6831Наприкінці владика Гліб подякував за присутність та спільну молитву Філіпу Марсе, єпископу-помічнику Парижа; Елі Єґіянаяну, вірменському католицькому єпископу Парижа; Жан-Луї Лякруа, пароху базиліки Сан Сюльпіс; ректору семінарії séminaire des Carmes Олів’є Буріону, а також іншому духовенству римо-католицької, вірменської католицької, російської католицької та коптської католицької церков.

Владика також подякував о. Антону Ґелясову, представнику Французької митрополії православної церкви Константинопольського патріархату та о. Андрію Чорноусу, представнику Української православної церкви Констатнтинопольського патріархату.