У Польщі відбувся щорічний Фестиваль "Україна в центрі Любліна" Рекомендовані

Четвер, 21 листопада 2019 07:55 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З гучним успіхом у Польщі відбувся щорічний 12-й Фестиваль "Україна в центрі Любліна".

 

Про це повідомяє Генеральне консульство України в Любліні.

1574264612 6721"З гучним успіхом відбувся щорічний 12-й фестиваль "Україна в центрі Любліна", організований Фундацією духовної культури пограниччя, студентською українською спільнотою Любліна, найактивнішими з яких є з Люблінської Політехніки та Університету ім.М.Кюрі-Склодовської", - йдеться у повідомленні.

Урочисте відкриття проходило у центральній залі Коронного Трибуналу, з вітальними словами зверталися Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, Голова Ради міста Я.Пакула, Директор Центру міжнародної співпраці мерії К.Становскі, митрат греко-католицької церкви у Любліні, голова Фундації отець С.Батрух.

Триденна програма з 14 по 17 листопада 2019 року включала  різноманітні культурні заходи, які знаходять відгук щороку у більшої кількості глядачів та учасників (усього більше двадцяти): шкільний конкурс на знання України, міська гра пам'ятними місцями України в Любліні, презентація книги про митрополита Шептицького віце-ректора Українського Католицького університету А.Мироновича, виставка, показ фільму та презентація книги волонтерського цікавого і потужного мультимедійного проекту з Києва Ukrainer 'Ukrainian inside, презентація проекту "Крим - це Україна" кримських активістів з Києва, концерт київської рок-групи "Аудиторія", майстер-класи української та кримсько-татарської кухні, в яких взяли участь багато українських та польських господинь.

1574264614 8731

Від ГКУ в Любліні фестиваль відвідала консул С.Горбовська, подякувала організаторам, поспілкувалася з гостями та українськими відвідувачами. Фестиваль відвідав також Посол України в Польщі Андрій Дещиця, під почесним патронатом якого проходить фестиваль. Захід тривав в традиційно дружній атмосфері, позитивно висвітлюється в місцевих ЗМІ.