Канада пам'ятає та вшановує пам’ять жертв Голодомору в Україні Рекомендовані

Неділя, 24 листопада 2019 07:22 Автор  Орест Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

23 листопада в Україні та світі вшановують 86-і роковини пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Канада вшановує День пам’яті жертв голодоморів на офіційному рівні. З цієї нагоди прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо опублікував звернення.

"Сьогодні й завжди Канада — непохитна у підтримці народу та уряду України в захисті їх суверенітету й територіальної цілісності, а також у їх роботі з розбудови кращого й світлішого майбутнього", - йдеться у зверненні прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з нагоди 86-х роковин Голодомору.

Він наголосив, що злочин Голодомору надто довго приховували й замовчували. "Надто довго винуватці Голодомору заперечували його існування та приховували від міжнародної спільноти справжній масштаб невимовних страждань. Кожен із нас мусить забезпечити, щоб їхні історії ніколи не були стерті. Лише пам’ятаючи загиблих жінок, чоловіків та дітей, ми можемо упередити майбутні масові злочини та захистити права людини, де б їм не загрожувала небезпека", - зазначив глава уряду Канади.

Трюдо закликав усіх канадців вшанувати пам’ять жертв Голодомору.

“Ми приєднуємося до усіх вихідців з України у заклику до збереження пам’яті загиблих. Ми згадуємо їх та зобов’язуємося боротися проти зловживань державною владою, що призвели до цього жахливого злочину”, - сказав у відеозверненні прем’єр канадської провінції Альберта Джейсон Кені.

 

 

Він наголосив, що комуністичний режим не лише навмисно винищував українців голодом, а й намагався знищити усі згадки про це. “На щастя, після падіння комуністичного режиму було знайдено архіви, які продемонстрували масштаб цього зла, спланованого й втіленого поплічниками Сталіна”, - зазначив прем’єр.

Своє звернення він завершив словами українською мовою: “Вічная пам’ять”.