У Нідерландах стартувала міжнародна конференція “Українська закордонна школа - крок у майбутнє” Рекомендовані

П'ятниця, 29 листопада 2019 06:33 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Гаазі 28 листопада стартувала дводенна міжнародна конференція “Українська закордонна школа - крок у майбутнє”

Метою заходу є:
✔️обмін досвідом учителів українських закордонних шкіл;
✔️обговорення стратегії розвитку шкіл у діаспорі;
✔️створення робочих груп з питань розробки єдиної освітньої Програми для закордонних українських шкіл;
✔️створення робочих груп з розробки єдиних вимог щодо критеріїв оцінювання рівня знань, умінь, навичок для складання випускного підсумкового іспиту.

Учасників заходу вітала Віра Луценко (Зваан), голова фундації "Українці в Нідерландах".

78208856 1143503875858664 6015523498196205568 n«Вітаю учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Українська закордонна школа- крок у майбутнє». Щиро радію бачити усіх вас тут, освітян з Данії, Норвегії, Великобританії, Німеччини, Франції, України, Італії, Австрії, Польщі, Нідерландів. Освітян, які докладаються до виховання наших дітей за кордоном, не дають стерти з пам‘яті український код та українське слово. МОВА - це те, що нас об‘єднує. Мова - це частина нашої національної ідентичності. Мова - це те, що у нас хотіли відібрати. Нашу мову століттями переслідували, принижували, забороняли, паплюжили та робили меншовартісною. Та вона вистояла! Вона вижила! Вона остаточно стала частиною української національної ідентичності в уже сучасні турбулентні часи для нашої держави. Наразі, гостро стоїть питання збереження національної ідентичності українців, а саме нашої мови.

УКРАЇНСЬКА мова і ЗА КОРДОНОМ дає нам українську самоідентичність і унікальність. Мова важлива для того щоб МИ були. Це одна з найважливіших передумов гуртування української громади в Нідерландах і у світі. Українська школи ж, є тими осередками, де мова живе, плекається і об‘єднує навколо себе закордонних украінців.Реальність сьогодення показує, що щодня приїздять до Нідерландів та інших країн українці у пошуках кращої долі, включно з експатами, важливими спеціалістами для Нідерландів та світу. З ними переїжджають їх діти шкільного віку. І для них важливо не втрачати свою ідентичність, вчити мову тут, у країні їх проживання, в Нідерландах.Маємо пам'ятати, що кожна дитина вартує того, аби школа працювала.
 
Кожна дитина безцінна, вона носій мови на її життя, це значить ми не загубимо її у майбутньому. ОСВІТА – наша найпотужніша зброя і захист!На сьогодні в кожній країні гостро стоїть питання програми для української закордонної школи. Ми маємо обмінятися досвідом і вибудувати ту програму, за якою буде працювати українська закордонна школа.Важливо зазначити, що окрім зусиль щодо процвітання украінськоі школи в Нідерландах, важливим пріоритетом є надання українській мові СТАТУСУ іноземної в Нідерландах, якими наразі є турецька, іспанська, російська. Це дасть не тільки мотивацію вивчати українську мову в Нідерландах, але і надасть змогу учням наших шкіл вибирати українську мову для вивчення, як одну із іноземних мов у Нідерландах, і отримувати оцінку з української мови в нідерландський атестат про середню освіту. Працюємо і віримо: спільними зусиллями досягнемо поставленої мети!Щиро бажаю всім плідної роботи сьогодні, конструктивного діалогу, нових вагомих здобутків. Все буде МОВА!» - підкреслила Віра Луценко (Зваан), голова фундації "Українці в Нідерландах".
 
З вітальним словом звернувся до присутніх Посол України в Королівстві Нідерланди Всеволод Ченцов:
78156054 1143519542523764 3634701312160956416 n«Посольство України в Королівстві Нідерландів сприяє розвитку і процвітанню українських шкіл Нідерландів. Спільно з командою освітян діаспори #ФундаціяУкраїнціВНідерландах працюємо у напрямку надання українській мові статусу іноземної в Нідерландах та включення української мови в нідерландський атестат про середню освіту. Віримо, що спільними зусиллями досягнемо поставленої мети!», - зазначив Всеволод Ченцов.
Організатором конференції є фундація “Українці в Нідерландах” за сприяння посольства України в Королівстві Нідерландів.