В турецькій Адані відбулося відкриття українського товариства Рекомендовані

П'ятниця, 20 грудня 2019 11:34 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Чотирнадцята українська громада в Туреччині й перша на південному сході відкрилася в Адані.

Про це повідомляє Консульство України в Анталії на своїй сторінці у Facebook.

13 грудня відбулося урочисте відкриття громадської організації "Культурно-освітнє товариство солідарності, співпраці та дружби Адани та України". Офіційне відкриття громади було урочистим та яскравим. Спеціально на захід приїхав Посол України в Туреччині Андрій Сибіга та Консул України В’ячеслав Хоменко.

“Відтепер півтисячі українців мають громадську організацію “Культурно-освітнє товариство солідарності, співпраці та дружби Адани та України”, де можуть збиратися, спілкуватися за інтересами, організовувати гуртки для дорослих та дітей, вивчати українську, організовувати свята.

79873308 817454118687114 8411714421541306368 o

Діяльність Культурно-освітнього товариства солідарності, співпраці та дружби Адани та України також охопить Мерсін та Хатай, повідомляє Інформаційний портал української діаспори в Туреччині "Ukr-Ayna".

Журналісти порталу поспілкувались з засновницею спілки пані Ірем Тари про плани, потреби та мрії української громади в Адані:

"Ідея базується на потребі місцевих українців. Як перекладач з 10 річним досвідом, я часто була і є свідком незахищеності, необізнаності та розпачу наших співгромадян у різних складних життєвих ситуаціях. Часто особисто ставала опорою та підтримкою для них, і ось настав час “оформити наші відносини” та заснувати українське товариство. До речі, саме ряд недавніх подій у моєму житті підвів мене до цього рішення", - говорить Ірем Тари.

Разом з тим, вона висловила вдячність "Консулу Анталії, В’ячеславу Володимировичу Хоменко і консульському агенту Сергію Каяну, за те, що вони допомагають мені порадами зі створення нашого суспільства, Сергій відповідає на мої запитання 24 години на добу, на мої вибачення вони відповідають так: “Не було б вас, не було б і нас. Ми тут для того, що б допомагати вам.”.

Продовження розмови читайте на порталі "Ukr-Ayna".