У Берліні у Французькому Соборі відбувся Український Різдвяний концерт Рекомендовані

Субота, 21 грудня 2019 11:51 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Французькому соборі на Жандарменмаркту самому центрі німецької столиці – міста Берліна відбувся різдвяний концерт за сприянням посольства України в ФРН.

Захід відвідали понад 500 гостей: депутати Німецького Бундестагу, представники Відомства федерального канцлера та МЗС ФРН, провідні німецькі журналісти, відомі співаки, активісти, члени української громади та звичайні берлінці.
 
80792443 2678097048944368 7606393296033677312 n1Перед початком концерту зі своєю промовою виступив Посол України у ФРН Андрій Мельник. Він зазначив, що «колядки є невід'ємною частиною ДНК українців, важливою рисою української ідентичності». Він розповів, як за радянських часів влада намагалися знищити, заборонити Різдво, славлення Христа, співання колядок.
 
«Але дух різдвяних співів був непереможним», усі намагання заборонити, знищити різдвяні співи, висмикнути українців з європейського культурного простору потерпіли крах, і сьогодні Україна є чи не єдиною країною, де Різдво не тільки святкують двічі - за юліанським і григоріанським календарем, - але й обидва дні є офіційними святами.
2019 19 12 0031
 
Головним акцентом концерту стала участь українського хору хлопчиків і юнаків НМАУ, під орудою головного диригента, творчого керівника – Алли Олексіївни Шейко та студентки нашої академії, кафедри «Оперний спів» – Булєєвої Вікторії.
Навчально-творчий колектив сектору практики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського подарував гостям, а їх було понад 500 осіб, відчуття справжнього свята. Публіка була надзвичайно вражена виступом наших талантів, і до останнього не хотіла відпускати зі сцени.
Хор хлопчиків та юнаків заснований у 2001 році. Колектив є учасником фестивалів Національної спілки композиторів України, телевізійних проєктів Національної радіокомпанії України, масштабних мистецьких проєктів.
Прикрасою хору стала солістка – студентка нашої академії Вікторія Булєєва, яка виконала два твори, один з яких був всесвітньо відомим – «Stille nacht, heilige naght”, («Свята ніч, тиха ніч…), де її вокальний міжнародний дебют німецька публіка сприйняла надзвичайними оваціями.
«Абсолютно святкове відчуття» було і в артистів, поділилася враженнями художній керівник колективу, диригент, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, кандидат мистецтвознавства Алла Шейко. За її словами, було також хвилювання: попри те, що колектив виступав у кафедральних соборах і в оперних театрах багатьох європейських столиць, у цій історичній будівлі в центрі Берліна – вперше, – як повідомляє інформаційна агенція «УкрІнформ».
Програма концерту була дуже різноманітною.
А гордість музичної спадщини України, твір М.Леонтовича, без якого неможливі жодні різдвяни свята – «Щедрик» у виконанні хору, заполонила серця кожного з глядачів і дозволила повернутися в атмосферу рідного дому, попри велику відстань.