Різдв'яна Коляда в українській громаді Кабрамата-Ферфілд, Австралія Рекомендовані

Четвер, 26 грудня 2019 09:31 Автор  МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Різдв'яна Коляда в Громаді Кабрамата-Ферфілд

"Тешуть теслі з срібла сани

Стелиться сніжиста путь

На тих санях в синь незнану

Дитя Боже повезуть" ...

Давно я не була в місцевості Кабраматта, де ще діє українська громада й де я була ведучою кількох свят (різдв'яні колядки, день матері, день батька), - а останні роки, коли їздила в «родимий край» в Бельгію, з родинних причин, не могла же бути і тут і там...

В неділю 22.12.2019 рішила поїхати на імпрезу «Різдв'яні Коляди» бо заповідалася цікава програма.

При вході до залі гостей вітали пані Вероніка Нечипорук.

З голосників лунали записи колядок.

970207514161315840 nЗаля наповнялася людьми. Похвально, що прийшли колядувати старі, і старші і молодші і діти! Господині сподівалися багато людей, які зголосилися. Столи були застелені різдв'яними прикрасами і пишалася в своїй красі прибрана ялинка. Біля неї коляж знимок з попередніх імпрез в залі.

Голова Громади Петро Грещук привітав гостей, наголошуючи на тому, що прийшли люди, які давно не бували на святах кабраматської громади...і передав провадження Одарці Брецко. Вона попросила отця Олега Стефаничина провести молитву, а він запропонував заспівати коляду «Нова радість стала». І понеслися голосні звуки давньої нашої колядки.

...- «Український Сідней колядує і вся земля, і в небі ангели співають, прославляємо Христа.» -, казала ведуча свята Одарка Брецко, заповідаючи виступ бандуристів, учнів Української Суботньої Школи ім. св. Андрія, - керівник і вчитель ансамблю Михайлина Кенсало-Барчинська.

Стефанія й Софія Мандзій, Стефан Барчинський, Катерина Богданова своєю грою на бандурі і співом подарували нам святковий настрій. Вони недавно почали вчитися гри на бандурі і вже добре справуються.

 
 

Віталія Гулак, Анастасія Гулак, Антон Федоров Андрій Стефанишин, й згадані бандуристи, виступили з віршиками і вінчуваннями. Це далеко не всі учні брали участь в святі, а частина їх. Керівник виступів Таня Зіневич, вчителька школи.

 
 
Віталія Гулак, Анастасія Гулак,
 
 
Антон Федоров

Пані Одарка Брецко попросила до виголошення святкових вінчувань ветеранок, декляматорок нашої спільноти. Першою виступила пані Люба Москаль, Галя Кузик, Анна Довірак, Параскевія Грищук, Мирослава Івасик, Стефан Сікорський заспівав коляку « В Вифлеємі новина», всі уважно слухали.

 
Люба Москаль
 
 
Параскевія Грищук
 
 
Стефан Сікорський
 
Мирослава Івасик
 
Анна Довірак
 
Марійка Галабурда, Анна Довірак
 
Галя Кузик

Жіночий Ансамбль «Суцвіття» під керівництвом Мирослави Івасик прийшов, як казала Одарка Брецко, "до нас з колядою". Ансамбль, в нашій спільноті єдиний громадський співочий ансамбль, заколядував кілька колядок. Свято завжди вдале, коли співають присутні на залі. Беруть жваву участь у програмі. Були роздані книжечки з словами колядок, які співалися тими, хто хотів.

 
Ансамбль Суцвіття
 
Ансамбль Суцвіття
 

Жінки - союзянки Відділу СУ ім.Кн.Ольги, Неля Бабінець, Оля Москвяк, Марія Костів її сестра Галина, Олена Генлі,  Наталка Гуденко приготовили різдв'яний обід: кутю, борщ, вареники у сметані, смачні три великі українські пляцки й іншого роду печево.

Всі зароблені кошти з якого призначені для допомоги Україні.

Неля Бабінець, Оля Москвяк, Марія Костів її сестра Галина, Олена Генлі, Наталка Гуденко

І линули ми думками в Україну, коли декляматорки вінчували чи читали вірші. Наголошували на тому, що був це важкий рік для України, згадували тих, хто на передові на фронті, тих, хто поранений в лікарні, сиріт, що втратили батька на війні...І бажали нашим землякам, щоб закінчилася війна, щоб зійшло сонце волі для всіх мешканців нашої батьківщини. З далекої Австралії слали привіт:

З Різдвом Христовим, Україно!
В зимові радісні свята
Хай кожен дім, кожна родина
Відчують благодать Христа.

Чудовій, з ангельських уст вістці
Дві тисячі минуло літ, 
Але й сьогодні в кожнім місці
Вона звучить як заповіт.

Для вас Спаситель народився –
Радійте, тіштеся усі!
Сам Бог для нас, людей, явився
У славі, величі й красі.

Родивсь у яслах, на соломі,
Щоб пастухи і мудреці
Прийшли й побачили у Ньому
Царя й Спасителя душі.

Щоб і сьогодні кожен житель
Вкраїнських милих сіл і міст 
Сказав усім: «Це мій Спаситель!
Я серце в дар Йому приніс».

І зацарює в тому серці
Його любов і доброта. 
Й душа, врятована від смерті,
Прославить Господа Христа.

І зникне гіркота полинна,
Добро настане, красота.
Не вмре, не згине Україна,
Як прийме благодать Христа.

(Михайло Клекоць)

Голова Управи Громади Петро Грищук згадав тих членів суспільства невличкої Громади Кабрамати, які віддійшли у вічність за останні два роки, і дуже сердечно дякував всім учасникам свята, жінкам, які готували обід ( співали їм многоліство) і дякував численній публиці, що прийшли, - наголосив на тому, що давно вже не було стільки учасників свята. Роззіграли льотерю...

 
 

І в Сіднеї хтось з присутніх згадав свої дитинство і величні святкування Різдва, то початок Різдв'яного циклу наша Громада велично відсвяткувалa. Люди роззійшлися з почуттям великого задоволення. До наступної коляди!

 
 
отець Олег Стефанишин з сином Андрієм
 
 
 

БАЖАЮ ВСІМ ЧИТАЧАМ ГАЗЕТИ врочисто у родинному колі й з друзями провести Різдв'яні і Новорічні Свята! Бажаю кріпкого здоров’я, спокою і витривалости у праці. З Богом за України! Христос Родився! Славім Його!