У Ватикані відбулася традиційна національна проща українців до папської базиліки святого Петра Рекомендовані

Субота, 28 грудня 2019 07:49 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У другий день Різдвяних свят за Григоріанським календарем, відбулася традиційна національна проща українців до папської базиліки святого Петра у Ватикані, організована Українською греко-католицькою церквою в Італії.

Про це повідомляється на сайті Української парафії свв. Сергія і Вакха в Римі.

IM4A9881 981

Божественну Літургію на катедральному престолі головного католицького храму очолив владика Діонісій Ляхович, делегат з повними правами апостольського екзарха для вірних Української греко-католицької церкви в Італії.

Архиєрею співслужили архиєпископ П’єро Маріні (Piero Marini), Голова папського комітету з Міжнародного Євхаристійного Конгресу та колишній обер-церемоніймейстер Папського Двору за папи Івана Павла ІІ, преосвященний владика Іриней Білик, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, численні священники, які душпастирюють в Італії а також з України.

WhatsApp Image 2019 12 26 at 15.14.401

У паломництві взяли участь понад дві тисячі прочан з Італії, а також з України. Богослужіння співом супроводжував хор громади св. свщм. Йосафата з м. Мілану під керівництвом п. Оксани Гелевич. На молитві були присутні представники посольств України в Італії та при Святому Престолі, настоятелі українських монаших чинів та згромаджень в Італії.

Після читання Євангелія до молільників звернувся з проповіддю преосвященний владика Діонісій. У своїй проповіді владика Діонісій закликав спробувати дивитися на світ очима Ісуса, йдучи за закликом святого Павла пробуджувати в собі ті самі почуття, що були в Христа та наслідувати почуття Ісуса, почуття Немовляти, які, однак, є тими самими, що супроводжували Христа протягом всього життя.

По завершенні Божественної Літургії до присутніх у храмі молільників звернувся представник римського Вікаріату, священик П’єрпаоло Феліколо, який відповідає за працю з мігрантами. Він високо оцінив працю українського духовенства для своїх співгромадян та відзначив глибоку побожність українських мігрантів в Італії та в Римі зокрема і побажав надалі продовжувати зберігати власну ідентичність та духовність.

WhatsApp Image 2019 12 26 at 15.20.121

Святкування завершилися колядуванням численної української громади біля вертепу та ялинки на площі святого Петра.