Президент Литви до Дня захисника свободи нагородив 11 українців

Понеділок, 13 січня 2020 14:06 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Відповідно до Декрету Президента Литовської Республіки Г.Наусєди №1К-180 від 9 січня 2020 р., окрім литовських громадян, державною нагородою ЛР – «пам’ятною медаллю 13 січня» відзначені громадяни інших держав.

Відзначені також 11 громадян України, які «під час подій протягом січня-вересня 1991 року брали активну участь у захисті свободи та незалежності Литви, забезпечували безпеку та людське життя», зокрема: Євген Дикий, Микола Яковина, Юрій Катрич, Юрій Криворучко, Ростислав Михеєнко, Євген Ніколенко, Ростислав Оніщак, Микола Поліщук, Микола Поровський, Вадим Прядко та Олександр Сніжко.

10 січня ц.р., з рук Президента ЛР Г.Наусєди та у присутності Посла України в ЛР, нагороди отримали 9 громадян України. Виступаючи на зазначеній події з промовою, В.Яценківський зокрема наголосив, що сьогоднішня церемонія є виразним символом єдності двох наших народів, в історії яких є достатньо свідчень того, що наша єдність є запорукою наших перемог. Посол України в ЛР тепло привітав та подякував присутнім у Президентському палаці українським громадянам за те, що майже 30 років тому вони з гідністю та честю відстоювали нашу спільну свободу, а також висловив щиру подяку литовській стороні за всебічну підтримку та допомогу Україні.

IMG 0878

По завершенні заходу, на запрошення Посла, нагороджені українські громадяни, члени їх родин, разом із їх литовськими побратимами відвідали українську дипустанову у Вільнюсі.