У Латвії відбулося відкрите засідання Координаційної ради представників українських діаспорських організацій Рекомендовані

П'ятниця, 17 січня 2020 09:18 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Представники діаспорських організацій обговорили підсумки діяльності української громади Латвії у 2019 році та визначили подальші кроки співпраці товариств у 2020 році.

Про це повідомляє Посольство України в Латвійській Республіці.

82372741 1214211702111259 8731498131415367680 o1"16 січня 2020 р. відбулося відкрите засідання Координаційної ради представників українських діаспорських організацій при Посольстві України в Латвійській Республіці з метою вшанування визначних історичних подій, а також підбиття підсумків діяльності Ради у 2019 році", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що посол України О.Міщенко поінформував присутніх щодо пам’ятних дат українського народу, які відзначаються у січні: проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР, День Соборності України та День пам’яті Героїв Крут.

У своєму виступі О.Міщенко серед іншого наголосив, що «цьогорічним гаслом є «В єдності сила!». А тому, соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, бо національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії». Посол України також зазначив, що «сьогодні, через 100 років сміливість та жертовність юнаків – учасників бою під Крутами зробила їх прикладом для наступних поколінь захисників України. Зокрема, з Крутами порівнюють героїчних захисників Донецького аеропорту – «кіборгів», пам’ять про героїзм яких ми також вшановуємо».

Присутнім було запропоновано переглянути короткі тематичні відеоролики, після чого розпочалося засідання членів Координаційної ради, у ході якого представники діаспорських організацій обговорили підсумки діяльності української громади Латвії у 2019 році та подальші кроки співпраці товариств у 2020 році.

Головним гаслом діяльності Координаційної ради представників українських діаспорських організацій при Посольстві України в Латвійській Республіці є підтримка територіальної цілісності та суверенітету України, а також засудження Росії як країни-агресора.