Українська діаспора засуджує відновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ Рекомендовані

П'ятниця, 31 січня 2020 07:57 Автор  Марта Патика Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Cвітовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує рішення Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відновити повноваження російської делегації, оскільки Російська Федерація не виконала своїх зобов'язань та обов’язків перед Радою Європи.

Про це йдеться на сайті СКУ.

Зазначається, що СКУ нагадує представникам цього поважного органу, що в своїх попередніх резолюціях ПАРЄ підтвердила свою прихильність “принципу мирного врегулювання суперечок, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів”. А пізніше в резолюції про Крим, ПАРЄ засудила “незаконну анексію півострова і її триваючу інтеграцію до Російської Федерації, які суперечать міжнародному законодавству та Статуту Ради Європи”.

На ПАРЄ покладено дуже важливу функцію – сприяти співпраці парламентарів у об'єднанні демократій навколо загальних цінностей та інтересів.Триваюча кричуща агресія проти України з боку Російської Федерації, а також постійні порушення Російською Федерацією міжнародного права підривають ці фундаментальні цінності, а відтак суперечать її участі в роботі ПАРЄ.

Право голосу Російської Федерації в ПАРЄ було відновлене в червні 2019 р. після позбавлення цього права п’ятьма роками раніше у зв’язку з її агресію в Україні.

“Cвітовий Конґрес Українців засуджує участь Російської Федерації в роботі ПАРЄ,  що суперечить демократичним цінностям, які вона проповідує, - заявив Президент СКУ Павло Ґрод. - Ми закликаємо всі делегації ПАРЄ й далі підтримувати резолюції Асамблеї, а також уважно ставитись до постійних порушень територіальної цілісності України та основних людських прав її народу”.