Архієпископ Даниїл з США відвідав у Сіднеї Парафію Свято-Афанасія, як останню зупинку в його австралійському візиті Рекомендовані

Понеділок, 24 лютого 2020 12:59 Автор  Стожари Опубліковано в Українці в світі
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У понеділок, 17 лютого 2020 року Високопреосвященніший архієпископ Даниїл з США завітав до Української православної парафії св. Афанасія, м. Гренвіль (Сідней)

Про це Порталу української діаспори "Стожари" повідомила відома активістка української громади Австралії Марічка Галабурда-Чигрин.

86662715 10220734145604547 7202708473774080000 n 11Парафіяни та священнослужителі були раді вітати Його Високопреосвященнішого архієпископа Даниїла в парафії святого Афанасія Лубенського, Чудотворця в Гренвілі (Сідней) для відслужження Молебна та обід у понеділок, 17 лютого 2020 року.

Його Високопреосвященство відвідав Парафію Свято-Афанасія як останню зупинку в його австралійському візиті, і його привітали голова парафії Надія Намурен, та п. Любчик. Владика подякував за їх останні зусилля щодо відновлення життя в громаді Гренвіля.

Парафіяльний священик протоієрей Михайло Смолинець повідомив його Високопреосвященство, що парафія названа не за відомого отця церкви святого Афанасія Олександрійського (Великого), а за святого Афанасія III Константинопольського, Вселенського патріярха XVII століття, який упокоївся в Господі в Україні, закликаючи слов'янську підтримку Вселенського патріярхату.

Мощі святого Афанасія можна було шанувати довгі роки в Лубенському монастирі, де, за звичаєм, похований патріярх був похований сидячи вертикально. Після осквернення більшовиками цієї святині його мощі були перенесені до Благовіщенського собору в Харкові, Україна.

Отець Михайло зауважив, що це було ознакою близькості України до Вселенського патріярхату та великої любові до Константинопольської церкви-матері. Він додав, що, наскільки йому вдалося розпізнати, парафія Гренвіль - єдина парафія діаспори, названа цим унікальним святим.

Його Високопреосвященство подякував духовенству за присутність, зокрема протопресвітера Богдана Матвійчука ( з Англія - Лондону) та протоієрея Михайла Соломко, нагадавши їм, що парафії Української православної церкви в діяспорі є клініками для духовного зцілення.

Після відзначення Молебена нашому Господу та Спасителю, Ісусу Христу, Його Високопреосвященство проповідувало проповідь, спонукаючи прихожан та духовенство зробити «величезну інвестицію» у своїй парафії заради майбутнього.

Побувавши в багатьох австралійських містах за попередні тижні, його Високопреосвященство було засмучено відсутністю християнського духовенства та вірних у суспільному житті, а також великою кількістю церков усіх конфесій, що закриваються.

Якщо нове покоління християн не зможе наповнити церкву похвалою Богу, попередив Його Високопреосвященство, Українська Православна Церква в Австралії може спіткати тієї самої долі, ставши лише музеєм української культури та історії.

Щоб залишатися вірним Богові і розбудовувати свою церкву, потрібні були б жертви і відданість на рівні, який демонстрували перші українські переселенці до Австралії, додав Його Високопреосвященство, попросивши людей розглянути можливість почати з невеликих щоденних жертв Великого посту - таких, як утримання від кави.

Його Високопреосвященство виділило також двох членів місцевої української громади Марічку Галабурда-Чигрин та Володимира Войтовича за їх недавню публікацію книги про Українську православну церкву в Сіднеї та Австралії.

8296240493461766144 n1

"Останнім духовним вчинком мого служіння було вручення БЛАГОСЛОВЕННИХ ГРАМОТ пану Володимиру Войтовичу та пані Марійці Галабурда-Чигирин за їхню невтомну працю в приготуванні чудового видавництва історії Української Православної Парафії Покрова Пресвятої Богородиці в Сіднеї, Австралія, де настоятелем є о. Михайло Смолинець... Многії літа!", - Високопреосвященніший архієпископ Даниїл.

 

Легку страву милостиво влаштувала Голова парафіяльної сестрини - Анна Біланенко.

Подяка: Від щирого серця дякуємо Олені Синюті, Ользі Кримській та Роксолані Мішалові з відділення Союзу Українок Анни Ярославни, Української асоціації жінок Австралії за надання громадського харчування; до Тані Колдуненко для фотографії; і всім парафіянам, які співали в церковному церковному хорі. Дякую всім.

87093016 10156505930042142 6216509984620937216 n1

"За дві години відлітаю до США! Щиро вдячний духовенству та парафіянам Української Православної Єпархії АВСТРАЛІЇ та НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇ за їхню доброту та гостинність (особливу о. Михайло та добродійці Катерині Соломкам за допомогу з приготуванням моїх архипастирських відвідин)", - Високопреосвященніший архієпископ Даниїл.

86712594 2338510956448305 8654786321836933120 o1