Генсек Ради Європи: Національні меншини мають вільно володіти українською

Неділя, 08 жовтня 2017 07:12 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вважає, що Україна зобов’язана забезпечити представників нацменшин правом та можливістю використовувати рідну мову, при цьому вони повинні вільно володіти українською.

Про це він написав у своїй статті в брюссельському виданні EUobserver, яку переклала Європейська правда.

"Звичайно, меншини в Європі повинні вільно володіти державною мовою тієї держави, де вони мешкають. Це – життєво важливо для їхньої повної участі в суспільстві. А отже, держава повинна використати всі засоби, необхідні для того, щоб вони могли її вивчити", – зазначив він.

Генсек наголосив, що підписаний президентом України закон створює менш сприятливі умови для навчання мовами меншин, тим самим Петро Порошенко  "ступив на тонку межу".

Ягланд привітав той факт, що президент України надав закон для вивчення Венеціанській комісії, яка є одним із органів Ради Європи.

"Це надає можливість спільної роботи над дотриманням законних прав європейських громадян, включаючи їхнє право на навчання рідною мовою", - зазначив він.

Як повідомлялося, експерти Ради Європи позитивно оцінили український закон "Про освіту".

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.

Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається