Геращенко має намір захищати українську діаспору

П'ятниця, 13 жовтня 2017 07:11 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко

Перший заступник голови Верховної Ради, член української делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко заявляє, що Україна очікує зустрічних кроків від сусідніх держав на свої дії із забезпечення освітніх прав національних меншин.

"Ми чекаємо транспарентності - аби й українська діаспора в сусідніх країнах мала право на вивчення української мови", - написала І.Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер, коментуючи дебати, що відбулися в ПАРЄ під час розгляду закону України "Про освіту", зокрема виступи угорської та румунської делегацій.

"Це важливі уроки, які роблять нас більш монолітними. Ми захищатимемо право усіх без виключення українських дітей на якісну освіту. А ще - ми маємо так само жорстко захищати назовні українську діаспору, її права", - додала І.Геращенко.

Нагадаємо, ПАРЄ на осінній сесії провела термінові дебати щодо ухваленого в Україні закону "Про освіту", у тому числі щодо ст.7, що стосується мови викладання, за результатами яких ухвалила резолюцію з рекомендаціями для України, зокрема, виконати зобов'язання, що ґрунтуються на Європейській конвенції про права людини, Рамковій конвенції про захист національних меншин та Європейській хартії регіональних мов або мов меншин. Крім того, Асамблея рекомендує забезпечити гнучкість у забезпеченні імплементації освітньої реформи.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається