Історії успіху. Найвищі бали із ЗНО - шлях до Кембріджу

Понеділок, 28 травня 2018 07:44 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Анастасія Сибірна у лабораторії Анастасія Сибірна у лабораторії Фото -ТСН

Львів’янка Анастасія Сибірна, яка десять років тому склала ЗНО одразу з трьох предметів на найвищі 200 балів, нині працює у британському науковому та освітньому центрі Кембридж в інституті, де нобелівський лауреат Джон Гордон уперше в історії провів успішне клонування живої істоти. Зараз українка разом із видатним ученим вирощують здорові людські органи замість уражених і готуються забезпечити прорив у лікуванні хвороб.

“Це вже можливо для хвороб ока. У найближчі чотири роки для заміни пошкоджених клітин в оці застосовуватимуть інші омолоджені клітини цієї ж людини”, – каже сам Гордон. Настя ж додає, що можливості роботи з клітинами дуже багаті – мова йде про те, що підлатати можна будь-що в людському організмі. “Уявімо, що в когось є проблеми печінки. Ми можемо взяти якісь клітини шкіри чи крові, обнулити їх, додати молекули, які перетворять їх на клітини печінки”, – каже вона. Історією успіху українки зі "Стожарами" поділилась ТСН.

Українка зараз працює над створенням сперматозоїдів та яйцеклітин, і результати її роботи можуть бути проривом у боротьбі із безпліддям. Настя визнає, що нині до успіху пройдено тільки половину дороги. Однак керівник лабораторії не натішиться. “Настя дуже хороший експериментатор. Відбір до нас проходять лише найкращі”, – твердить він.

Добрим словом згадують колишню ученицю і в Україні. “Вона стала відомою в нашій школі, бо зайняла призове місце на міжнародній олімпіаді з біології. Свою доповідь вона робила англійською мовою”, – зауважила вчителька іноземної мови. Настя вільно володіє англійською та французькою, а на ЗНО отримала максимальні бали з української мови, хімії та з біології.

Під час конференц-зв’язку з міністром освіти та науки України Лілією Гриневич львів’янка дала зрозуміти, що повернення на Батьківщину в її найближчі плани не входить. “На жаль, зараз в Україні з багатьох приичин інфраструктура і фінансування для науки не є достатніми, особливо в тій галузі, якою я займаюся”, – пояснила вона. Міністр у відповідь запевнила, що вже працює над тим, аби молоді науковці не втікали за кордон. “Я вам бажаю успіху, набиратися досвіду. Я впевнена, що ми і в Україні будемо досягати результатів”, – заявила Гриневич.

Мама Насті мріє про повернення доньки в Україну, але також розуміє, що вітчизняна наука переживає не найкращі часи і не може забезпечити належним чином спеціалістів такого рівня. Не стати біологом у таких батьків шансів не було: мама завідує кафедрою біології в університеті, а батько є директором інституту біології клітини.  Подружжя Сибірних також працює над науковими відкриттями, зокрема шукає антибіотик, до котрого були б вразливі патогенні бактерії. Однак тато Андрій з гордістю визнає, що донька вже стала знаменитішою. “Розумієте, я такий простий академік. А про неї фільми знімають”, – каже він

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається