Сьогодні 22-га річниця української національної валюти

Понеділок, 03 вересня 2018 12:16 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Із 2 по 16 вересня 1996 року в Україні відбулася грошова реформа, в результаті якої гривня замінила карбованці.

 

У цей період в готівковому обігу країни паралельно функціонували як гривня, так і український карбованець. Після 16 вересня єдиним засобом оплати на території України стала гривня.

Пропозиції щодо зовнішнього вигляду гривнень готувала Комісія Верховної Ради з питань економічної реформи й управління народним господарством. А затвердила їх Президія ВР своєю постановою від 10 грудня 1991 року. У документі перелічили характеристики зовнішніх ознак гривні, її купюрну побудову, номінали банкнот, а також зображення видатних діячів історії та культури України на лицьовому боці. У розробці дизайну банкнот національної валюти України брали участь українські художники Василь Лопата та Борис Максимов. Першу серію номіналами 1, 2, 5, 10 та 20 гривень зразка 1992 року виготовили в "Канадієн Банкнот Компані".

На момент заміни однієї грошової одиниці на іншу в обігу було 338,1 трлн руб. В результаті переходу на гривню було вилучено 97% емітованих до цього рублів (327,9 трлн руб.). За цей період НБУ ввів в готівковий обіг банкноти гривні на суму понад 3,1 млрд грн.

За повідомленням НБУ, сьогодні українська гривня дійсно є символом держави. Повідомляється, що протягом усіх 22 років Національний банк постійно працює над підвищенням надійності і захисту гривні. Період, що минув з часу введення національної валюти, характеризувався складними процесами в політичному та економічному житті країни, проте і в сучасних умовах, як і раніше, НБУ готовий забезпечувати економіку держави банкнотами і монетами необхідних номіналів і якості.

У Національному банку нагадали, що продовжують вдосконалення номінального ряду банкнот і монет національної валюти гривні. В обігу знаходяться вже дві оновлені банкноти з посиленою системою захисту (100 і 500 грн, незабаром третя - 20 грн). Також введені нові оборотні монети номіналом 1 і 2 грн (надалі з'являться монети номіналами 5 і 10 грн). Також відзначили, що триває оптимізація обігу монет дрібних номіналів. А на душу населення припадало приблизно 68 банкнот і 293 розмінні монети.

Цікаво, що папір для купюр виготовляють на фабриці банкнотного паперу Національного банку України в місті Малин із 1997 року.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається