Проект "Я - УКРАЇНА" у Відні

Четвер, 24 грудня 2015 08:33 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Напередодні новорічних свят, з 12 по 19 грудня, до святкового Відня завітав Міжнародний мистецько-освітній проект «Я –Україна». Ініціатором його є художник-дизайнер, член Спілки художників України, педагог Марія Ковалевська.

На запрошення Посольства України в Республіці Австрія та спільно з міжнародною українською школою у Відні «Ерудит» проект «Я – Україна» презентував серію майстерок для українців та австрійців, дітей і дорослих. Хто не полінувався відволіктись від передноворічних клопотів, отримали чудову нагоду навчитися новим для себе видам мистецтва, відчути радість спільної творчості зі своїми дітьми та власноруч створити подарунки до свят.

Також позитивного настрою додала унікальна виставка картин «батік» попередніх учасників проекту з різних країн. Дитяча творчість – найщиріша, фантазії дітей на тему України, видатних особистостей, історії країни, виражені на тканині, нікого не лишили байдужими, а посмішка не сходила з вуст кожного відвідувача виставки.

Традиційно темою для майстерок стало «вітання Україні» - мистецькі побажання нашій країні від людей з різних країн, адже кінцева мета проекту «Я – Україна» - виставка в ООН, ЮНЕСКО, Раді Європи, ЄС та інших значних міжнародних установах робіт учасників проекту, які об*єдналися в підтримці України. У Відні діти й дорослі малювали символи Австрії, поєднували їх із власним уявленням про Україну, і ці мистецькі розповіді обов*язково побачать в інших країнах на презентаціях проекту «Я – Україна». Ось така культурна дипломатія, яка представляє Україну як позитивну країну, що об*єднує різних людей у мистецтві та творчості.

Всі бажаючі, дорослі і діти, українці та австрійці, змогли навчитися декільком видам декоративного народного українського, а також індонезійського мистецтва, а саме петриківці та витинанці, батіку, живопису на шовку. Також на майстерках учасники почули історії про витоки українського циклу новорічних свят, про світогляд предків українців, про давні атрибути та символи Різдва.

Окремо, за сприяння парафії греко-католицької церкви святої Варвари у Відні, був проведений мистецький захід «Чудеса Андрея», присвячений 150-річчю від Дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Даний напрямок проекту «Я – Україна» був розпочати як освітній для дітей спільно із відділом освіти Української греко-католицької церкви.

Також для працівників посольства України в Республіці Австрія керівник проекту «Я – Україна» презентувала авторську методику арт-відпочинку «батік». Дипломати отримали нагоду творчо відпочити та створили свої картини-меседжі, які будуть демонструватися на виставках проекту.
Проект «Я – Україна» у черговий раз довів, що мистецтво дійсно об*єднує і є універсальною мовою спілкування.

Дякуємо всім учасникам, творчим, чудовим, щирим дітям і дорослим, які підтримали ініціативу!

Особлива дяка за сприяння в організації та проведенні презентації пані Оксані Водотиці, Олександрові Щербі, Послу України, пані Зоряні Столярчук та Галині Павлюк, керівникам Міжнародної української школи "Ерудит" та Олександрі Саєнко, аташе по культурі Посольства України.

До нових зустрічей!

Автор: Марія Ковалевська

 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається