Чи знаєте, що донька Ярослава Мудрого - прабабця багатьох французьких королів

П'ятниця, 17 листопада 2017 14:39 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(3 голосів)
донька Ярослава Мудрого є прабабцею багатьох французьких королів донька Ярослава Мудрого є прабабцею багатьох французьких королів

Жінка, яка ще в 11 столітті прославила Київ на всю Європу. Анна Ярославна. Прабабця майже 30-ти французьких королів. Її батько - Ярослав Мудрий, мати – донька короля Шотландії і Швеції. Вже у юному віці в Європі знали, що у Князя Київської Русі росте красуня. Однак Анна могла похвалитися не лише вродою.

Про це повідомляє Телеканал новин "24".

Українка вивчала  грамоту, історію, іноземні мови, співи, малювання та  правила етикету. Свати прийшли від французького короля Генріха Першого  аж за 3 тис кілометрів. На той час Анні виповнилося 22 роки.

Для  вінчання в кафедральному соборі міста Реймс Анна привезла з Києва Євангеліє. До речі, всі наступні  королі, сходячи на французький престол, приноситимуть клятву на цьому Святому Письмі, навряд чи здогадуючись, що воно з Києва.

Анна вражала освіченістю. Доки неписемні  французькі барони  ставили на документах хрестики , Анна Ярославна впевнено підписувалася  на багатьох державних документах. Між іншим саме ці  підписи - найдавніші зразки староукраїнського письма.

Ходять чутки, що в 30-ті роки більшовики хотіли знищити Софійський собор. Про це довідався письменник Ромен Роллан і одразу поїхав на особисту зустріч до Сталіна. Митець заявив, що таке варварство неприпустиме хоча б тому, що святиню  збудував батько французької королеви.

Інша версія свідчить, що посол Франції погрожував розірвати дипломатичні стосунки з Радянським Союзом на знак протесту проти планів руйнації собору. Вплив Анни Ярославни відчутний і майже через тисячоліття.Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається