У Києві археологи розкопали унікальну вулицю XVII століття

Вівторок, 02 квітня 2019 11:03 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Під час розкопок на вулиці Щекавицькій археологи знайшли велику кількість артефактів ХII-XIX століть.

У Подільському районі столиці археологи виявили вулицю XVII-XVIII століть. Про це заявив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, повідомляє прес-служба міськради.

"Згідно з інформацією Інституту археології Києва, з червня 2018 року і досі експедиція Інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вул. Щекавицькій. Дослідники повідомили, що під час робіт зібрано велику колекцію археологічних матеріалів ХII-XIX століть. Серед індивідуальних знахідок - три давньоруські хрести - енколпіони, три свинцеві княжі печатки, мідна бляшка із зображенням Богородиці, футляр для шаблі XIX ст. і т.ін. Крім того, фіксувалися також культурні нашарування, вулиця і поховання XVII-XVIII ст. Виявлено і шари давньоруської доби (XII-XIII ст.)", - розповів Никоряк.

"Велика кількість монет і товарних пломб XIX століття характерні для припортової зони, в якій розташована досліджувана ділянка. Також зафіксовано залишки близько 10 невеликих підвалів-комор, господарських і гідротехнічних споруд", - зазначив керівник експедиції, голова відділу археології Києва Всеволод Івакін.

Археолог додав, що зараз роботи тривають, усі знахідки опрацьовують і реставрують. Потім підготують науковий звіт з описом артефактів, які передадуть у державний музейний фонд України.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається