У Відні українські скаути приймуть "Світло миру з Віфлеєму"

Четвер, 11 грудня 2014 10:14 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

14 грудня делегація українських скаутів на чолі з головою Національної Ради ВМГО "Національна Організація Скаутів України" Андрієм Чесноковим вирушає за "Світлом миру з Віфлеєму".

Спільно з представниками понад 20 країн світу українські скаути приймуть естафету безпосередньо від австрійських скаутів у Відні та привезуть Світло з Віфлеєму в столицю України.

15 грудня 2014 Світло потрапить в Україну.

16 грудня 2014 Світло Миру в римо-католицькому костелі Святого Антонія (м.Львів) буде урочисто передане громаді міста Львова, осередкам Організації Українських Скаутів Львова та інших областей та скаутам дружніх скаутських організацій України, зокрема іНОСУ та Спілки Дитячих та Юнацьких Організацій м.Києва “СПОК” . Далі Світло Миру скаути ОУС передадуть в школи, лікарні, сиротинці, благодійні установи, храми всіх конфесій.

Гасло цьогорічної Акції “Вифлеємське Світло Миру” 2014-2015, яке супроводжуватиме Світло по протягом всієї його ходи. Воно звучить так: “МИР - В НАС”.

Починаючи 17 грудня Світло Миру розповсюджуватиметься по осередках Організації Українських Скаутів. Світло Миру з рук ОУС потрапить в храми різних конфесій в тому числі і костели, лікарні, школи, благодійні інституції, сиротинці та бібліотеки, осередки Червоного Хреста.

 

Цей вогник скаути Австрії привозять з Вифлеєму і розповсюджують по цілій Європі.Світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи всіх християн в часі Різдва Христового.

 

Завдяки скаутам Організації Українських Скаутів ОУС, Світло розповсюджується по всій Україні: в церкви і костели, державні установи, школи, сиротинці, лікарні- минулого року зі Світлом ми відвідали більшість лікарень Львова, та в багатьох львівських парафіях Римо-Католицької Церкви в Україні (костел Святого Антонія, костел Святого Архангела Михаїла на Сихові, Управління Львівської Архидієцезії РКЦ в Україні). Впродовж останніх років ідея передачі Вифлеємського Світла Миру і його проста символіка - мир, радість, братерство і спільнота – позитивно сприйняті українською громадою.

 

Дуже гарною традицією є розповсюдження Вифлеємського Світла серед учнів шкіл, отже і проведення зустрічей з передачею Вифлеємського Світла Миру школам.

 

Далі скаути Організації Українських Скаутів передадуть Вифлеємське Світло Миру в до Церков всіх конфесій.

 

Стало гарною традицією долучатися скаутам осередків Організації Українських Скаутів а також скаутам інших Скаутських Організацій України до цієї важливої акції, зокрема цього року чекаємо на скаутів ОУС Львова, Жовкви, Червонограду, Дніпропетровська,Черкас, Новоград-Волинського, Шаргорода, Камянець-Подільська, Миколаєва, Чернівців, Києва, Коломиї а також скаутів СПОК- Спілки Дитячих та Юнацьких Організацій міста Києва. Вперше до своїх рук Вифлеємське Світло Миру візьмуть юні скаути ОУС з Луганська, які тимчасово живуть у Львові, тому що в Луганську йде війна.

 

Попередні роки поспіль акція «Вифлеємське Світло Миру» мала благословення Його Еміненції Кардинала Мар’яна Яворського а тепер також отримує і підтримку і Благословення Митрополита Львівського Римо-Католицької Церкви в Україні Архиєпископа Мечислава Мокшицького та почесний патронат від 2009 року Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

 

Як відомо, цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Світло миру з Віфлеєму – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки дітей з особливими потребами та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути. 

Щороку представники ORF та австрійські скаути запалюють Світло на місці народження Ісуса Христа у Віфлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Відні естафета передається до сусідніх країн.

Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Світло миру долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.
Найвіддаленішою точкою світу, куди доправили Світло Миру скаути Національної Організації Скаутів України  – м.Прудентополіс, штат Парана – центр української діаспори у Бразилії.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Одночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко; солідарність з убогими та єднання з Христом. Ще у XII столітті один учасник хрестових походів привіз це світло з Віфлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

13 раз поспіль

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається