Знайдено могилу фракійського воїна, якого поховали разом із його колісницею, кіньми і собакою.

П'ятниця, 27 вересня 2013 10:37 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Болгарські археологи знайшли у Болгарії могилу фракійського воїна, якого поховали разом із його колісницею, кіньми і собакою. 

 

Цікаво, що коней, що належали фракійському воїну, поховали навстоячки.

Вчені зробили історичну знахідку поблизу селища Свестарі на північному сході Болгарії.

Археологи визначили, що вік фракійського поховання сягає 2,5 тис років.

Поховання знаходиться поруч із відомим могильним пагробом хана Імуртага, де минулого року та ж команда науковців знайшла вироби із золота.

Професор національного археологічного інституту болгарської академії наук Діана Гергова, яка керує розкопками, пояснила: "Знахідка є унікальною і не схожою на жодне інше поховання колісниці фракійської епохи, які до цього часу знаходили у Болгарії".

Фото: dailymail.co.uk

Як зазначають болгарські ЗМІ, знахідка стала великою несподіванкою ще й тому, що мисливці за скарбами у пошуках золота вже розграбували більшість давніх поховань у цьому регіоні всупереч забороні ЮНЕСКО.

Найбільше здивувало археологів те, що скелети двох коней, запряжених у колісницю, знаходилися у вертикальному положенні, тобто коней поховали навстоячки. Вчені припустили, що коні провезли колісницю вздовж схилу до дна могили, де їх згодом вбили. Також археологи знайшли скелет собаки, прикутого до колісниці.

Фото: dailymail.co.uk

У сусідній могилі вчені знайшли скелет воїна, якому, ймовірно, належала колісниця, а також обладунки, мечі, лікарські трави і чорнильницю.

Археолог Веселін Ігнатов зазначив, що вченим відомо про майже 10 тис фракійських поховань на території Болгарії, однак маже 90% з них частково або повністю зруйнували мисливці за золотом. Найвідомішим у країні місцем фракійських поховань є так звана Долина царів.

Фракійці є давнім індоєвропейським племенем, яке мешкало на сході Балкан з V століття до н.е. і остаточно асимілювалося з іншими племенами до VI століття н.е.

джерело: ipress

ФРАКІЙСЬКІ ПЛЕМЕНА НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Південнозахідні землі України в першому тисячолітті н.е. населяли різноманітні племена, серед яких найбільшими були фракійці. З історії відомо, що вони заселяли простори Балканського півострова східного узбережжя Адріатичного моря і Північної Італії. У середноому періоді бронзового віку (1500—1200 рр. до н.е.) вони рушили з Подунав'я в північному напрямі. У деяких місцях перейшли Карпати, змішалися з місцевими племенами і витворили спочатку комарівську культуру, а пізніше — Білоло-тоцьку на Західному Поділлі і Подністров'ї. Інші фракійські племена населяли схили Альп, басейн р.Тиси, пониззя Дунаю і територію сучасної Румунії. Фракійці були відомі ще Гомеру. Вони допомагали троянцям у війні з греками. В «Ілліаді» поет оспівує <<ко-неславну Фракію» —; країну, розташовану на північ від Еллади. її жителів називає чубатими, бо ті мали на голові «чуби». Про фракійців згадують Геродот, Страбон, Помпонж Мела, Овідій Назон. Так, Страбон ділить фракійців на два великих союзи племен: гетів і дакіз. Геродот називав най-могутнішими племенами гетів і бесій. Гети були хліборобами. Сіяли пшеницю, жито, ячмінь, просо і овес. Розводили горох, льон, коноплі. Землю орали ралами, пізніше — плугами, запрягаючи в них волів. Трав'янисті пасовища давали їм змогу розводити велику рогату худобу, коней, кіз, овець, свиней, а також свійських птахів. Розвинутими були численні ремесла і промисли. У се-мигорсдських копальнях вони добували мідну руду, в Карпатах — срібло і золото. З бронзи, дорогоцінних металів та їх сплавів виробляли прекрасні вироби. Гети мали своє письмо.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається