Одна вулиця – дві країни. Як живуть на кордоні між Україною і Росією

Середа, 17 жовтня 2018 11:02 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У селі Мілове на Луганщині одна й та сама вулиця належать двом країнам. Городина росте в Росії, а господарі живуть в Україні.

Селище Мілове Луганської області та Чертково Ростовської області РФ мають одну спільну вулицю. У вересні 2018 року прикордонники РФ встановили на вулиці паркан з колючим дротом, остаточно розділивши сім'ї, що живуть по обидва боки кордону. У багатьох людей городина росте в Росії, а вони живуть в Україні, чи навпаки.

Про те, як живуть в одному з найбільш незвичайних населених пунктів на кордоні з РФ, розповідається у фоторепортажі "Української правди".

Мілове – найсхідніше селище України, розташоване в Луганській області.

Довжина огорожі, нещодавно встановленої тут росіянами, – 3 кілометри 200 метрів.

З одного боку опинилися шість тисяч жителів Мілового. З іншого – десять тисяч російського Чертково.

Потрапити з одного населеного пункту в інший можна двома способами: через міждержавний автомобільний пункт пропуску та пішохідний перехід по залізничному мосту, що з'єднує Мілове та Чертково.

3a10dce58111e255617015f4c31e11901

 

Колишній "спецназівець", 62-річний учитель фізкультури Ярослав Кострикін, пройшов два київських Майдани та не боїться називати себе патріотом України в цьому глухому куті Луганщини.

Історія його сім'ї типова для Мілового. В Чертково, на стороні РФ, живе його син й онуки.

Син зустрічався з дівчинкою Мариною, вона ходила на нашу сторону, на дискотеку. Він – "хохол". Вона – "москалька", – розповідає з посмішкою Кострикін.

У новому паркані на вулиці Дружби народів Кострикін знаходить і плюси.

Менше, вибачте, г * вна різного буде, з п'ятьма класами і двома тюремними коридорами. В мене були такі учні, які в слові з трьох букв три помилки робили. Зате на "контрабасі" (контрабанді – УП) піднялися, на іномарках роз'їжджали, –  обурюється він.

34343433333441

Цікаво, що для росіян прохід на українську територію – лише за закордонними паспортами.

У двох школах прикордонного Мілового намагаються виховувати юних українців в патріотичному дусі. Тут пояснюють, що патріотизм має ще і практичну сторону.

Серед старших школярів селища, де складно знайти роботу, активно пропагують роботу в Збройних силах України, а також в Державній прикордонній службі. Подібні стенди зустрічаються в місцевих навчальних закладах.

2261e1b 051

З приходом "русской весны" на кордоні з РФ у Міловому обійшлося без масштабних бойових дій.

У серпні 2014-го приміщення місцевого відділу прикордонної служби обстріляли з вогнемета. Обстріл вели з території підприємства "Елеватор" в російському Чертково.

Прикордонники України та РФ у Міловому і Чертково знаходяться на відстані простягнутої руки.

Як розповіли "УП" в Луганському прикордонному загоні, тут уникають спілкування і прямих контактів з росіянами. Якщо потрібно, сторони взаємодіють за допомогою факсів і офіційних депеш.

43316c3 071

Старожили кажуть: близько 80% жителів українського Мілового і російського Чертково переплетені між собою родинними і сімейними узами. При цьому багато хто живе в Міловому архетипами російського телебачення.

Ми ж тут споріднені століттями. Зараз тихо. Не так, як було в 2014-му, коли ця міжусобиця розпочалася в Україні. З росіянами ми живемо нормально. Погано, що вони до нас тепер не ходять через те, що Україна пускає за закордонними паспортами, – жалкує Сергій Сіпунов, дочка якого живе в Чертково, РФ.

688885 01

Читачі коментують цю публікацію так:

76b6033 101- "Цікавий приклад Мілового. Спростовує пропагандистські штампи "русской весны", доводить штучність і виключно зовнішню, агресорську природу цього явища. Адже, "русская весна", якби була тим, чим намагається її представити путін, гіркін-стрєлков та інші адепти "русского мира", мала б розпочатись саме звідси, до 80 відсотків населення мають тісні родинно-сімейні контакти з росією, а 99 відсотків бувають (бували) на території росії кожного дня. Але там її не було взагалі, незважаючи на пропаганду та щоденне існування в гібридному середовищі. Не розпочалась вона там і після захоплення Слов'янська, Краматорська, потім Донецька, Луганська, ряду населених пунктів Луганської області. Це якнайкраща ілюстрація того, що війна пришла виключно туди, куди її занесла росія, вона не мала внутрішніх передумов та ресурсів, і не мала нічого спільного з реальними прагненнями мешканців Донецької і Луганської областей".

- "В конструкції паркану, що встановила Російська Федерація на кордоні, у верхній його частині нахил зроблено в бік Російської Федерації, що ще раз підтверджує про те, що Російська Федерація збудувала (улаштувала) паркан, щоб через нього не змогли перелісти збоку Російської Федерації... огорожа, як в концтаборі... самі ж росіяни від себе і огородилися...".

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається