У Віндзорському замку відомий хор заспівав "Щедрик" українського композитора Миколи Леонтовича

Субота, 22 грудня 2018 08:04 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Великій Британії у Віндзорському замку відомий хор Георгіївської каплиці виконав різдвяний "Гімн дзвіночків" ("Carol of the Bells") - який є легендарним шедевром "Щедрик" українського композитора Миколи Леонтовича.

5 screenshot 181В цьому році хор кілька разів виступав для королеви Єлизавети II і членів королівської сім'ї, в тому числі на Королівській службі і на весіллях герцога і герцогині Сассексской в травні і принцеси Євгенії і містера Джека Бруксбанка в жовтні.

Нагадаємо, що основу музичної спадщини Леонтовича складають хорові мініатюри - обробки українських народних пісень, які й донині є неперевершеними й виконуються всіма українськими хорами України та діаспори. Це позначені великим талантом композитора перлини народного мелосу "Щедрик". Але про походження колядки "Щедрик" відомо небагато. Текст пісні відомий ще з дохристиянського періоду і багато років ця колядка популярна в українських селах. Її регулярно співають Різдвяні свята.

Першу музичну обробку зробив український композитор Микола Леонтович. Вперше в аранжуванні Леонтовича, колядку виконав хор Київського університету імені Святого Володимира, під керівництвом Олександра Кошиця, рівно 101 рік тому.

 

https://www.instagram.com/p/BrpYijNnD5Z/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається