Біля берегів Лівану дайвери знайшли флот Александра Македонського

Вівторок, 23 квітня 2019 07:00 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Група ліванських дайверів, які досліджували бухту, де було розташоване стародавнє фінікійське місто Тір, знайшла 11 затонулих кораблів на глибині 35 м..

Директор школи дайверів «Сайдун» і голова товариства аквалангістів-професіоналів Мухаммед Саруджи переконаний, що всі ці судна зазнали аварії під час шторму біля морського узбережжя.

3935034045300736 o11"Це сталося в період облоги Тіра, яку вів в 332 році до н. е .. Олександр Македонський (356-323 роки до н. е..)", – підкреслив він.

"Форма кераміки підтверджує, що знахідки давніші, ніж 332 р. до н.е.", - сказав ліванський археолог доктор Джафар Фадлаллах.

"Глиняний посуд і камінь, знайдені на цих дерев'яних кораблях, вказують на те, що вони були частиною кампанії Александра Македонського, який в 332 р. до н. е. спробував захопити місто Тір, яке тоді знаходилося на острові", - розповів Мохаммед Аль-Сарга, капітан команди дайверів, яка знайшла затонулі кораблі.

Падіння міста стало однією з головних перемог у послужному списку полководця і увійшло в аннали світового військового мистецтва. Щоб оволодіти острівної цитаделлю, Македонський наказав спорудити штучну дамбу, по якій до стін фортеці були доставлені облогові машини. Штурм Тіра супроводжувався постійними морськими битвами і высадками десанту.

За час облоги загинуло близько 400 македонян, у тирийцев було перебито 7 тис. чоловіків і ще 2 тис. були розіпнуті на хрестах уздовж моря. Понад 30 тис. захоплених в полон городян, які не встигли поплисти в Карфаген, були продані в рабство.

45300736 o11"Судячи з усього, затонулі трієри були задіяні у спорудженні греблі і були розбиті об берег сильними хвилями або пішли на дно під вагою своєї ваги", – вважає Саруджи. Він має намір організувати підводну експедицію, щоб спробувати підняти з дна хоча б одне вціліле судно.

У департаменті старожитностей і музеїв Південного Лівану, однак, поки поставилися насторожено до знахідку дайверів і зажадали представити «тверді докази» від наукового співтовариства.

Директор відомства Алі Беддаві поставив під сумнів версію про те, що знайдені на дні кораблі були неодмінно пов’язані з епізодом облоги Тіра. «Це могли бути фінікійські кораблі, що відносяться до якої-то іншої епохи, – сказав він. – Так, 10 років тому в 5 км від Тіра було знайдено торговельне судно фінікійців з виробами з каменю і мармуру».

Разом з тим, керівник дайверів підкреслив: "Ми не археологи, ми не можемо пояснити, що ми бачили. Наша роль полягає в тому, щоб перевіряти й звітувати перед відповідними ліванськими чиновниками й дотримуватися закону".

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається