У США сформована українська ескадрилья "Летючі козаки"

Понеділок, 07 жовтня 2019 07:14 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Те, що українці гарні вояки, знають у всьому світі.

Так, 6 жовтня 1965 року на авіабазі "Вебб" у Техасі відбулася видача дипломів 41 молодому старшині авіації США, класу 66-С, які впродовж вишкільного періоду називали себе "Літаючими козаками", а відзнакою у них був червоний тризуб на чорному полі.

7oXWTGysYjg1

У пам'ятній книзі випускників класу 66С зазначено серед іншого, що український Тризуб був гербом у безчисленних битвах, в обороні західного світу і всього, що найдорожче - свободи і волі.

"З глибокою пошаною і обов"язком до світлих традицій Тризуба носить його клас 66С, і є готовим продовжити оборону тих вартостей, які і він (Тризуб) обороняв", - зазначали курсанти.

B3YiqqKCYAMOlFT1

Восени 1957 року, у В'єтнамі почалася затяжна війна, що розтягнулася майже на 20 років. У серпні 1964 року на боці Південного В'єтнаму виступили США. У складі військових контингентів цієї країни виявилося чимало українців.

10209947001

За підрахунками, до 1967 року у В'єтнамі в складі збройних сил США билися від 400 до 500 молодих українців.

Після В'єтнамської війни ескадрильї американських надзвукових літаків 66С, на дві третини укомплектованої студентами українського походження, було дозволено офіційно називатися "Літаючими козаками".

Цієї честі ескадрилья удостоїлася в основному завдяки своєму командиру — капітану американських ВПС і члену Українського народного союзу Степану Олеко. Він був справжнім асом. У В'єтнамі Олек пробув два терміни, здійснив 552 бойових вильоти, одним з перших, будучи ще лейтенантом, брав участь у нальотах на Ханой і Хайфон.

Бортовим знаком цього підрозділу був затвердженний тризуб, намальований на бойових машинах поруч з шифровкою 66С.

Про перелік українців, які були в рядах "Летючих козаків" та більше про Степана Олека.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається