27 вересня – відзначається Міжнародний день туризму. З яких країн до Києва їдуть туристи

Середа, 27 вересня 2017 06:13 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

В Україні свято має офіційний статус з 1998 року

Міжнародний день туризму був створений на Генеральній асамблеї Всесвітньої туристської організації в 1979 році в місті Торремолінос (Іспанія).

У цей день пропонується пропагувати туризм, висвітлювати його внесок в економіку світової спільноти, розвивати зв’язки між народами різних країн. Щорічно свято проходить під різними девізами. У 2017 році девізом свята вибрана фраза «2017 – Стійкий туризм – інструмент для розвитку».

В Україні свято визнаний офіційним з 1998 року, коли президент України підписав Указ і встановив день туризму на 27 вересня. Відтоді, день туризму – це також професійне свято працівників туристичних агентств, туроператорів і всіх тих, хто працює в сфері туризму.

Україна за останній час повертає собі славу туристичної країни, потік іноземних гостей зростає. Так, Київська міська держадміністрація вже підрахувала, що за перші 6 місяців 2017 року столицю України відвідали 688 тисяч іноземців. Їх кількість зросла на 25% не в останню чергу завдяки Євробаченню, яке пройшло в Києві в травні 2017 року.

Найбільше іноземців приїжджає до Києва з Білорусі, Ізраїлю, США, Німеччини, Туреччини, Великобританії, Азербайджану, Франції, Італії, Грузії. Найбільша кількість гостей столиці – з Білорусі, в цьому році їх уже понад 90 тисяч осіб.

У КМДА очікують, що за підсумками 2017 року загальна кількість гостей Києва досягне 1,5 мільйона осіб, а в наступному році – 1,8 мільйона іноземців. Тільки на фінал Ліги чемпіонів УЄФА, який пройде в Києві в травні 2018 року, очікується приїзд 150 тисяч уболівальників з-за кордону.

Ще одна сфера туризму в Україні, яка швидко розвивається, – сільський туризм.

У країні налічується вже 1 600 садиб, які офіційно зареєстровані як туристичні об’єкти. В їх число входять десятки кінних клубів, сотні заміських ресторанів і готелів. Найбільша їх кількість зареєстровано в Карпатах і Закарпатті. Їх власники також мають повне право відзначити 27 вересня Міжнародний день туризму.

Історія першого туристичного агентства

Організовані екскурсії мандрівників першим придумав Томас Кук в 1841 році. Будучи активним борцем з пияцтвом, Кук зібрав 570 чоловік в залізничну "безалкогольну" поїздку по графству Лестершир (Північна Англія). Такі екскурсії стали регулярними, а залізничні перевізники надавали Куку знижки в рекламних цілях.

Перше туристичне агенство "Кук і син" працювало не тільки в містах Європи, а й в Америці. Через 50 років кількість відділень досягла 85, туристичними послугами фірми користувалося близько 3 млн. чоловік.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається