Лемурійське озеро: рожеве диво України, яке не має аналогів у світі

П'ятниця, 29 червня 2018 03:39 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Лемурійське озеро Лемурійське озеро Фото - discoverukraine.com.ua

Чи знаєте Ви, що в Україні є своє цілюще Мертве море? У степах Херсонщини на кордоні з окупованим Кримом заховалася перлина Лемурійського озера з яскраво-рожевою водою.

Розташоване казкове озеро (власне - джерело) у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Це кілометрів за сто від Херсона. Тому якщо ви вирішили відпочити на Херсонщині, є можливість дізнатися, чому так цінують цю воду та грязі туристи з-за кордону. До речі, якщо ви бачили, як відпочивають туристи на Мертвому морі, що на Близькому Сході, то у вас є нагода так само полежати на воді з книгою чи газетою і на українському Мертвому морі – Лемурійському озері. Адже вода в цьому озері настільки насичена солями, що тут ви теж не потонете.

Вода Лемурійського озера дуже збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Саме ця рожева вода, взаємодіючи із грязями Сиваша, значно посилює їх якості.

Утворилося озеро абсолютно випадково. У 1969 році повністю укомплектований пікірувальник врізався в ділянку землі біля берега озера Сиваш, що спричинило величезний страшний вибух і появу ями діаметром приблизно сорок метрів. Після певного часу вона видозмінилася і стала цілющим курортним місцем, яке назвали Лемурійським озером. Його вода складається на тридцять п’ять відсотків з солі. Досягти дна дуже складно, оскільки через тиск вода одразу виштовхує плавця на поверхню. Вважається, що ропа особливо допомагає під час лікування дерматологічних захворювань, пригнічує запальні процеси, навіть ті, які не піддаються лікуванню медичними засобами, очищає шкіру, позбавляє від хронічних захворювань і загалом сприятливо діє на організм.

«Відзначу, рожева вода джерела (Лемурійського озера – ред.) має дуже приємний запах, незважаючи на те, що знаходиться серед грязей лиману Сиваша, де навколо сірководень», - каже Катерина Деревянко з Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації.

Навколо Лемурійського озера виникло багато легенд. Як розповідають, відкрили це джерело випадково – у 70-х роках минулого сторіччя тут упав радянський військовий літак. Начебто саме від удару й потужного вибуху на місці падіння утворилося невелике озеро, яке почало наповнюватися водою рожевого кольору.

А ще кажуть, що Рожеве озеро – це залишками доісторичного Лемурійського моря. Періодично вода в озері відступає, і ви опиняєтесь на пляжі з рожевої солі – завдяки мікроорганізмам, які називають озерним планктоном, і які дають цей колір. Тут дуже гарно, очі розбігаються від краєвидів.

«Досліджують грязі озера влітку представники відомої косметичної фірми. Ці грязі сертифіковані у ЄС», - каже Сергій Кліщевський, голова Присиваської сільської об’єднаної територіальної громади, до якої входить село Григорівка.

З точки зору лікувальних властивостей – Лемурійське озеро є унікальним, дивовижним місцем, стверджує доктор медичних наук, керівник Херсонського обласного центру громадського здоров'я, депутат Херсонської обласної ради Юрій Ромаскевич.

«Рожеве озеро – за рахунок йодобромних сполук. Тому основне використання такої води в неврологічній практиці – вегето-судинна дистонія, у шкірній практиці – псоріаз. А от найцікавіше, на мій погляд, використання цієї рожевої води – це те, що стосується високого вмісту так званих фолікуліноподібних речовин. Це те, що дуже добре для жінок, які страждають від запальних захворювань статевої системи, які супроводжуються безпліддям. Усі практично бронхолегеневі захворювання, включно з бронхіальною астмою. Це також чисте дихання – таким хворим корисно там дихати. Крім того, тут є ще й грязі», - розповідає Юрій Ромаскевич.

За матеріалами Укрінформ

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається