Історія палацу Галаганів

Середа, 26 вересня 2018 13:03 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У південній частині Чернігівської області розташоване село Сокиринці. Крім того, що ця місцевість відома своїми багатовіковими деревами і густими лісами, тут є Сокиринський архітектурно-парковий комплекс, частиною якого є палац Галаганів.

231

Історія палацу

На початку 18 сторіччя територія парку стала родовим маєтком українського полковника Гната Галагана. У 19 сторіччі, коли родовий маєток у спадок перейшов до онука полковника Павла Галагана, тут настав «золотий вік». У центрі садиби перед вами постане його великий білосніжний палац, який на багато років зберіг свою велич.

Українська еліта називала садибу Галаганів «Українським Парнасом». Тут збиралися такі великі діячі і письменники, як Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, український композитор Микола Лисенко, художник Лев Жемчужников і кобзар Остап Вересай.

Архітектура родового маєтку Галаганів

Авторами палацово-паркового ансамблю стали архітектор-проектувальник Павло Дубровський та ландшафтний дизайнер Йоганн Бістерфельд. Для майбутнього палацу був обраний стиль ампір. Сама будівля палацу родини Галаганів була двоповерховою і складалася з центральної і двох бічних частин, симетрично розташованих.

Центральна частина з парадним входом височіла над усім будинком за рахунок портика, зверху якого розташовувався восьмигранний купол. Від портика на другий поверх спускалися шість колон, а на першому поверсі утворилися п`ять вузеньких арок.

Парадний вхід до палацу Галаганів містився на другому поверсі. Доступ до нього здійснювався завдяки пандусу, який розширювався до землі. З обох його боків було встановлено дві мармурові статуї, оформлені в античному стилі. Перша скульптура зображувала Геру – давньогрецьку богиню. Вона була символом материнства і сімейного затишку. Друга статуя представляла собою давньоримську богиню родючості та врожаю – Цереру.

Інтер'єр палацу

Зайдіть всередину палацу Галаганів. Тут є шістдесят кімнат, великий бальний зал, на підлозі якого зберігся старовинний візерунчастий паркет. Стіни прикрашені багатою ліпниною, а на задній двір виходить великий балкон з колонами з видом на парк.

Усередині палацу родини Галаганів можете відвідати три експозиції:

перша присвячена сліпому кобзарю Остапу Вересаю, якому протегував Павло Галаган;
друга, виставка-демонстрація, розкриває унікальність народного побуту;
третя показує реконструкційні роботи у палаці.

Сокиринський парк

Обов'язково прогуляйтеся по Сокиринському парку, якому вже близько 200 років. Колись у тіні дерев також протікала річечка, тепер вона висохла, але зберігся місток, побудований в готичному стилі.

Є в парку і хатинка лісника, поруч з якою завжди стоїть сам лісник, витесаний з дерева. Кажуть, якщо прошепотіти йому своє заповітне бажання на вушко, то воно обов'язково збудеться.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається