ШЕВЧЕНКО І КОБЗА ВОЛІ (О.ОЛЕФІРЕНКО)

П'ятниця, 05 квітня 2013 18:59 Автор  Опубліковано в Творчість Прочитано 3565 разів
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Знаю Олександра Олефіренка вже декілька років. Заочно, по переписці. Пан Олександр, співавтор  підготовленої та виданої мною новорічно-різдвяної антології «Тихая ночь».

Він поет.

Але коли вперше прочитала його казки, то була зачарована ними. Прочитайте і Ви, дорогі українці, і відчуйте гордість, що між нами є люди, які через віки проносять і передають нам дух та душу української самобутньої казки. 

 

ОЛЕФІРЕНКО  ОЛЕКСАНДР.

Шевченко і Кобза Волі.

Сяє сонце. На подвір’ї українського села сидить на порозі старий дідусь і онуки його прохають: «Дідусю, розкажіть  нам про Шевченка. Який він був?»

Дідусь посміхається самими вицвілими повіками і каже: Коли Шевченко народився,то перед царським палацом вдарила блискавка. Цар одразу послав по ворожку і спитав: до чого це?

Ворожка розкинула карти і сказала: Можеш царю втратити Україну, бо народилася  людина, яка пробудить в українців жагу до волі. А як українці всі волі захочуть,то не втримаєш царю Україну.

Цар тоді спитав: А ти можеш цю людину знищити?

І ворожка сказала:  Ні!  Ні я,  і ніякий  інший ворожбит чи ворожка цій людині не зашкодить. Бо в ній сила  всього народу.

Цар тоді каже: - Я сам впораюся, ти лише вкажи мені хто це.

Ворожка розкинула карти і сказала царю де живе Шевченко і як його звати.

«От препогана» - сказав один онук дідуся.

З тих пір цар почав переслідувати нашого Тараса, але він від цього  ставав тільки дужчим – вів далі дідусь. А цар весь час боявся Шевченка. Боявся, що він вирве Україну з неволі, а з нею і інші народи. І недарма боявся, бо українці з допомогою Великого Кобзаря відчули  жагу до волі.

А коли Шевченко грав людям на кобзі,то в царськім палаці тріщали підвалини. А який переполох там був!

Шевченко хотів зробити Кобзу Волі. В кожному сотенному містечку і полковому місті  треба було зробити одну струну і натягнути на кобзу з явора, який росте на Хортиці, де завжди буяла воля, де Січ була.

Так він збирав струни по всій Україні. І якщо б встиг зібрати і зробити Кобзу Волі,то варто було б йому один раз заграти і народ України прогнав би поневолювачів за кілька днів. Але цар заслав Кобзаря на каторгу і не дав йому зібрати всі струни Кобзи Волі.

Але вірші Великого Кобзаря  і досі закликають наш народ до волі - закінчив старий дідусь.

 

{soccomments}

 

Останнє редагування Вівторок, 07 травня 2013 13:03