В Києві представили "Ткану Україну" Рекомендовані

Понеділок, 26 лютого 2018 10:35 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Творчість Прочитано 1856 разів
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Дарина Алєксєєнко біля панно "Ткана Україна" Дарина Алєксєєнко біля панно "Ткана Україна" Фото - Наталя Сентемон

23 лютого в Музеї Івана Гончара представили надзвичайний проект "Ткана Україна". Народні майстри, які зберігають традиції українського ткацтва, представили ткане панно “Єдина Україна, що складається зі шматочків традиційного ткацтва регіону, який вони представляють.

"Серед надбань українського народу чільне місце посідає традиційне ткацтво. Впродовж століть розвинулись центри ткацтва у таких містах як Кролевець, Богуслав,Решетилівка, Яворів, Косів тощо. Ще сто років тому полотна ткали майже в кожній хаті, бо це була життєва необхідність. Завдяки науково-технічному прогресу і розвитку легкої промисловості ситуація змінилась і потреба займатись ткацтвом із необхідності зникла.
Проте ткацтво це не лише утилітарний промисел,але і вид мистецтва. Через ряд обставин ткацтво зазнало занепаду, і нині мало хто може назвати осередки, де традиційне ткацтво збереглось. Пересічним людям видається, що разом із знищенням фабрик, скажімо, у Кролевці і Решетилівці, традиційне ткацтво зникло як явище. Проте, завдяки поодиноким майстрам цей промисел і нині є.

Проект “Єдина Україна” має на меті: привернути увагу громадськості до такого виду народного мистецтва як ткацтво, продемонструвати багатство технік ткацтва і регіональні особливості цього виду мистецтва, відчути майстрам з різних куточків України, що їх справа потрібна в сьогоденні та об’єднати ткачів з різних регіонів України", - поділилася зі "Стожарами" головна організаторка та натхненниця цього проекту, чудова ткаля Дарина Алєксєєнко.

Проект тривав з березня 2017 року. В його межах було проведено ряд експедицій в Чернівецьку, Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Одеську, Кіровоградську та Київську області, а також здійснено фільмування навчальних майстер-класів з різних технік ручного ткацтва.
До створення панно було залучено 18 майстрів з різних областей України. Кордон України подано у вигляді неперервного тканого поясу, до виконання якого могли долучитисяусі бажаючі. Ця стрічка символізує цілісність кордону України, бо здавна пояс мав оберегову функцію і виступав головним атрибутом у деяких обрядах українців.

"Все буде ткацтво"  - під таким гаслом пройшла презентація, та з таким закликом залишали її задоволені відвідувачі.

Фото - Наталя Сентемон

 

Останнє редагування Середа, 28 лютого 2018 15:26