Центральний державний архів зарубіжної україніки запрошує на відкриття документальної виставки «Ми не розлучались з тобою, Україно!»

Вівторок, 20 березня 2018 13:28 Автор  ЦДАЗУ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

23 березня о 14-00 у читальній залі Центрального державного архіву зарубіжної україніки (м. Київ, вул. Солом’янська, 3) відбудеться відкриття документальної виставки «Ми не розлучались з тобою, Україно!».

0 1Захід присвячений літературному життю українців за кордоном, які, перебуваючи на чужині, не тільки зберегли свою національну ідентичність, а й зробили неоціненний внесок у розвиток та популяризацію культурної спадщини українського народу в світі, зокрема його мови та літератури.

Представлені на виставці документи хронологічно охоплюють період із 1920-х років до сьогодення та висвітлюють окремі віхи життя і творчості українських письменників й поетів, які у різні періоди мешкали/набували статус громадян у Польщі, Чехословаччині, Румунії, Франції, Великій Британії, Канаді, США, Бразилії, Ізраїлю, на Австралійському континенті. Серед них – Олена Теліга, Олег Ольжич, Євген Маланюк, Василь Ґренджа-Донський, Дмитро Геродот, Галя Мазуренко, Улас Самчук, Яр Славутич, Борис Олександрів, Світлана Кузьменко, Василь Барка, Ганна Черінь, Марія Білоус-Гарасевич, Віра Вовк, Зоя Когут, Олена Борис, Наталя Замулко-Дюбуше, Олександр Деко та інші.

Уперше на виставці демонструються архівні документи, що свідчать про тернистий шлях повернення в Україну творчої спадщини українських літераторів- емігрантів, зокрема Уласа Самчука, Василя Барки, Віри Вовк та важливу роль, що відіграла у цьому процесі Національна комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України (з 2000 року – Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон).

На відкриття виставки запрошено заслуженого діяча мистецтв України, академіка Академії мистецтв України, екс-голову Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей Олександра Федорука; заслуженого артиста України, родича письменниці та поетеси Ганни Черінь (США) Бориса Лободу; представників профільних міністерств та державних служб, наукових установ, вищих навчальних закладів, архівів, музеїв, бібліотек, громадськість та ЗМІ.

Гості заходу зможуть ознайомитись з оригіналами документів, представлених на виставці, прослухати екскурсію та фахові коментарі науковців.

Контактна особа: Горбунова Галина Анатоліївна,

начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ

тел.: +38 (044) 248-91-26

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Запис на екскурсію за телефоном (044) 248-91-26