Італієць подарував Музею Голодомору свої картини, які розповідають про злочини сталінського режиму проти українців

Середа, 19 вересня 2018 07:16 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Італійський митець Сабатіно Шіа представив свої картини, які розповідають історію злочину сталінського режиму проти українців. Презентація відбулася 18 вересня, у Національному музеї “Меморіал жертв Голодомору”.

Презентація виставки картин “Геноцид українців. Голодомор” відбулася за участі міністра культури України Євгена Нищука, художника та письменника з Італії Сабатіно Шіа, Надзвичайного Повноважного Посла Італії в Україні Давіде Ла Чечіла, генерального директора Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” Олесі Стасюк.

"У цьому році Україна і світ вшановують 85-ті роковини Голодомору-геноциду. І сьогодні художник, письменник з Італії Сабатіно Шіа дарує Музею Голодомору свої мистецькі твори "Геноцид українців" для експонування в майбутньому у великому музеї, який на сьогодні будується", - сказала Стасюк.

Вона уточнила, що італійський художник подарував музею п'ять картин.

Міністр культури Євген Нищук зазначив, що вперше за роки незалежності нашої держави іноземець, який не має українського коріння і ніколи не був раніше в Україні, подарував українському музею твори мистецтва.

Як розповів сам Сабатіно Шіа, у творах він висвітлює проблематику Голодомору персоніфіковано, зображаючи в алегоричній формі казкових персонажів, які символізують сталінський режим та жертв Великого Голоду.

"В моїй голові ці картини зародилися майже 30 років тому, але я їх переніс на полотно 4 роки тому. Я обрав таку техніку, і мені хотілося зобразити якось ці серйозні речі. Якщо їх малювати реалістично, тоді це було б занадто жорстоко, тому я вирішив звернутися до жанру казки, яка за допомогою алегорій може пояснити багато різних речей", - зазначив митець.

Експонуватимуться картини в Залі пам'яті музею протягом двох місяців.