Книги видатного українського культурного діяча Гната Хоткевича повернули до України

Субота, 27 квітня 2019 01:16 Автор  Ніна Петриківська
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
З Франції до Харкова повернуті книги з бібліотеки Гната Хоткевича З Франції до Харкова повернуті книги з бібліотеки Гната Хоткевича

До Меморіального будинку-музею Гната Хоткевича у м. Харків повернуто унікальний спадок українського культурного діяча Гната Хоткевича.

 Про це повідомляє представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії.

23 квітня 2019 року, за сприяння Представництва України при ЄС, радник з питань політики Європейського Парламенту Грегорі Жульєн передав до Меморіального будинку-музею Гната Хоткевича у м. Харків унікальний спадок українського культурного діяча Гната Хоткевича – його книги.

Грегорі Жульєн відзначив, що донька Гната Хоткевича присвятила своє життя збереженню української культури та її популяризації у Франції. Водночас, вона дуже хотіла, щоб книги батька повернулися в Україну.
У зверненні до учасників заходу Представник України при ЄС Микола Точицький зазначив:
“Сьогодні ми є свідками важливої події – повернення на Батьківщину частини літературного доробку великого українця, харків’янина Гната Мартиновича Хоткевича – людини універсальної обдарованості, працьовитості та глибокого патріотизму.
Гнат Хоткевич залишив по собі великий творчий скарб, його мистецьким і літературним доробком продовжують захоплюватися як в Україні, так і далеко за її межами. Як і більшість митців, представників українського відродження ХХ сторіччя, Гнат Хоткевич став жертвою сталінського терору, який придушував будь-які паростки національної і культури ідентичності.
Боротьба за Україну була сенсом життя великого митця. Плине час, проте суть цієї боротьби залишається незмінною: українці зі зброєю в руках відстоюють свій цивілізаційний вибір, право на свою землю та свою незалежність. Нахабна окупація українського Криму та частини українського Донбасу є відплатою за бажання українців вийти з тіні неоімперської Росії.
Переконаний, що цим ми всі разом зробили велику справу, і сьогоднішній день увійде в історію як день збагачення літературної і культурної спадщини не лише Харківщини, але і всієї України”.