У Національному музеї історії України проходить виставка «Блокпост пам’яті. Іловайськ. Мужні серцем»

Понеділок, 19 серпня 2019 08:54 Автор  Олеся Горяйнова
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

У Національному музеї історії України (м. Київ) проходить виставка “Блокпост пам’яті. Іловайськ. Мужні серцем”. Виставка присвячена подіям російсько-української війни, які відбулися в районі міста Іловайська Донецької області у серпні-вересні 2014 р.

Про це Порталу української діаспори "Стожари" повідомила активістка громадської ініціативи «Вимкни російське» Олеся Горяйнова.

"Співкоординаторка ініціативи “Вимкни Російське”, кандидат історичних наук Аліна Понипаляк створила та запустила виставку "Блокпост пам’яті. Іловайськ. Мужні серцем" у Національному музеї історії України", - йдеться у повідомленні.

 

 

Експозиція складається з речей бійців з Іловайського котла – як вбитих під час виходу з оточення, так і тих, кому вдалося врятуватись, але які загинули у ході російсько-української війни вже після цього. В експозиції можна побачити і речі морпіха 36 бригади Олександра Ляшка, який загинув 19 червня 2019 року.

Один з центральних експонатів – 14 телефонів загиблих бійців, які знайшли на полі бою під Іловайськом. За розповідями родичів загиблих, російські війська, займаючи територію після обстрілу, піднімали телефони українських захисників, на які дзвонили рідні, та повідомляли про те, що вбили власника. Також на виставці представлено “Прапор Нескорених” – жовто-блакитний стяг, з яким українські бійці виходили з Іловайського котла.

“Виставка "Блокпост пам'яті. Іловайськ. Мужні серцем" присвячена подіям, які відбулися в 5 років тому, у серпні 2014 року під Іловайськом. Ця історія мусить лунати для всіх, для кожного українця. Навіть перебуваючи в оточенні, наші бійці чинили спротив, проявляли неабияку мужність та відвагу. Про цей фрагмент нашої історії ми мусимо пам'ятати не лише як про велику трагедію, але й як про велику звитягу українських захисників”, – говорить Аліна Понипаляк, куратор виставки, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу історії України ХХ ст., координатор історичного відділу ВимкниРосійське.

Побачити виставку у Національному музеї історії України (м.Київ, вул.Володимирська, 2) можна до 31 жовтня.

Нагадаємо, цього року Україна відзначає 5-ті роковини із часу Іловайської трагедії.