Меценати передадуть Національному художньому музеї України цінну колекцію графіки видатного українського художника Федора Кричевського

Четвер, 30 січня 2020 11:04 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Завдяки меценатам збірка музею поповниться ще 222 графічними роботами майстра з приватної колекції Ольги Гершуні, чия родина отримала архів художника від його вдови, Наталії Павлівни Кричевської. Вперше в українській практиці меценати не просто передають музею один, кілька чи кільканадцять творів, а також дбають про подальше життя колекції, її дослідження, видання монографії за результатами дослідження.

Про це повідомляє Національний художній музей України у Фейсбук.

Федір Кричевський. Ескіз до картини Гуцульське весілля. Кінець 30-х початок 40-х. Акварель, білило.

Федір Кричевський. Ескіз до картини Гуцульське весілля. Кінець 30-х початок 40-х. Акварель, білило.

"1 лютого (субота) о 16:00 запрошуємо на церемонію передачі графічних творів Федора Кричевського до колекції NAMU і камерну виставку мистця. 27 людей зі спільноти Alumni kmbs (групи РМВА-14, ЕМВА-27) та друзі викупили 222 рисунки першого ректора української Академії мистецтв і дарують ці роботи музею. Вперше в українській практиці меценати не просто передають музею один, кілька чи кільканадцять творів, а й дбають про подальше життя колекції, її дослідження, видання монографії за результатами дослідження. 1 березня музей спільно з меценатами оголосить відкритий конкурс для дослідників/дослідниць колекції", - йдеться у дописі.

Разом з тим, зазначається, що у 2017 році у Національному художньому музеї України відбулася масштабна ретроспектива творчості мистця - «Федір Кричевський. Майстер і Час». Тоді поруч із відомими та призабутими полотнами глядачі мали змогу побачити графіку мистця – ескізи картин, студії натури, дизайнерські й архітектурні начерки. Переважну частину експозиції графіки на виставці складали рисунки зі збірки Ольги Гершуні, яка отримала великий архів Федора Кричевського у спадок від матері, Аріадни Павлівни, яка близько спілкувалася з удовою мистця, Наталею Кричевською, опікувалася нею в останні роки життя. Документальну частину, пов’язану з життям Федора Кричевського та його родини, пані Ольга Гершуні люб’язно подарувала музеєві у 2018 році.

У фондах NAMU було 35 одиниць графіки, 55 живописних робіт, архів художника і навіть мольберт Кричевського, а разом із подарованими графічними творами музейна збірка художника стане найрепрезентативнішою у світі.

Вхід на подію безкоштовний.

Федір Кричевський (1879-1947) — перший ректор Української академії мистецтв, один з найважливіших українських художників ХХ століття.