Уплітки - новий тренд світової моди!

П'ятниця, 05 серпня 2016 01:35 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Світ ще ніяк не натішиться українськими вишиванками, як новий тренд світової моди родом з України полонить відомих дизайнерів - уплітки.

Цього року уплітки вже були помічені у колекції дизайнера - Альберти Феретті. Надзвичайні зачіски з вплетеними кольоровими пасмами, які утворюють вінець на голові прикрасили голівки її моделей.

Як же виглядає уплітка?

уплітка  72ae6dd0fa3de00016490994a7147004

Така краса - вінець із кіс, прийшла до нас від гуцулів. Гуцулочки пряли вовну та вигадали, що типи довжелезними пасмами обплести коси. А якщо ще їх прикрасити - то від такої краси очей вже не відвести!

Зараз таку надзвичайну зачіску майже не зустріти, але кажуть що ще подекуди, деяких далеких гірських селах ще заплетують гуцулочки своє волосся в уплітки.

Виплітання упліток у шоу-румі ЗЕРНО.

 Виплітання упліток у шоу-румі ЗЕРНО. Це сучасна спроба відтворити це незвичайне мистецтво.

Що ж таке уплітки та як їх вплетали колись.

На Гуцульщині та Бойківщині дівчата використовували уплітки — сплетені у вигляді кіс, скручені вовняні нитки червоного кольору, їх вплітали у коси і в кінці об’єднували в одну велику китицю, що звивалася майже до землі.

 Гуцулки прикрашали свої уплітки мідними бляшками або декоративними ґудзиками. Найчастіше уплітки укладали навколо голови декілька разів у вигляді вінка.

Молоду готують до весілля. Гуцульщина, 1930-і роки. Уплітки.

Молоду готують до весілля. Гуцульщина, 1930-і роки. Уплітки.

Розділяли волосся надвоє і плели дві коси, вплітаючи уплітки. Після чого коси укладали на голові і оплітали їх густо червоними нитками (поплітки) так, що з-під ниток не було видно волосся. Кінці стрічок з нитками звисали вільно вниз до плечей. Усю зачіску прикрашали зверху ще й живими квітами – закосичували . Волосся над чолом змащували медом.

На Івано-Франківщині до кіс прив’язували цілі жмути червоної, рідше різнокольорової вовни, яку опускали на плечі.

уплітки у волоссі

Фото та художня стилістика – Майстерня “Треті Півні”

Культовий український фільм “Тіні забутих предків” режисера Сергія Параджанова, за однойменною повістю Михайла Коцюбинського, у найменших деталях показує зачіску нареченої із упліток.

Уплітки.

“ – Ти побігла потому, я кинув твої уплітки в воду, а ти дала мені цукерок…

– Я тебе покохала одразу…” , -  “Тіні забутих предків”