Святині рідної землі. Цілющі джерела України. Куди вирушити на оздоровлення

Середа, 17 квітня 2019 11:34 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Картина Ярослава Чижевського Картина Ярослава Чижевського

В Україні є чимало дивовижних місць, серед яких окремо виділяються унікальні джерела, котрі прославляють нашу рідну землю на весь світ. Ми розповімо вам про цілющі чи чудодійні джерела, які протягом багатьох століть допомагають відновити сили і позбутися від недуг.

«Срібна» вода

Багато людей ніколи не чули про кристально-чисті Терпіннівські джерела. Вода в них насичена іонами срібла, не псується і має надзвичайно приємний смак. За своїми властивостями вона нагадує відомі мінеральні води «Нарзан» і «Єсентуки-20».

d33a5c5c3e6eef481c0a85ecd91130e33649aec01 

Що лікує: джерело святого Пантелеймона позитивно впливає на органи травлення. Вода, що випита з джерела Миколи Угодника, тамує біль в кістках. А повернути душевне і психічне здоров’я допомагає джерело Божої Матері.

Як дістатися: село Терпіння знаходиться за 20 км від Мелітополя (Запорізька область). Дістатися до цього місця можна автобусом або поїздом.

Пам’ятки поблизу: Заповідник «Кам’яна могила».

Джерело Святої Анни

Купальні у селищі Онишківці – місце паломництва, куди тисячі людей відправляються за зціленням. У дивовижному джерелі Святої Анни взимку вода не замерзає, а жарку пору залишається прохолодною, адже її температура круглий рік однакова: + 5 ° C. Купалень тут дві – жіноча і чоловіча. Заходити у воду слід, читаючи молитву «Отче наш», а зануритися в чудотворне джерело слід тричі.

0ecc916b2ccb87ded4d49cf4677963a17dbe3a161

Що лікує: зцілює безпліддя.

Як дістатися: озеро знаходиться в селищі Онишківці, що за 30 км від Почаєва (Тернопільська область). У вихідні дні біля джерела дуже багато людей, тому їхати краще в будні.

Пам’ятки поблизу: Свято-Успенська Почаївська лавра.

Цілющі води Феофанії

На території прекрасного парку «Феофанія» у Київській області протоптана паломницька стежка, яка веде до чудотворних джерел. У лісовій тиші, неподалік від Свято-Пантелеймонівського монастиря, збудована невелика дерев’яна купіль. Температура води в джерелі всього + 8 ° C.

 2989898861

Що лікує: позбавляє від простудних захворювань і проблем зі шкірою.

Як дістатися: курсують київські маршрутки №548 та 496.

Пам’ятки поблизу: парк «Феофанія», Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир.

Мертве море українського Закарпаття

Солотвино – край солоних озер, що в передгір’ях Карпат. Тутешні води за своїми цілющими властивостями не поступаються всесвітньо відомому Мертвому морю. Коли ви занурюєтесь в солону воду озер, здається, що опиняєтесь в невагомості. І берег, і дно найвідомішого озера – Кунігунда покриті цілющими сульфідними грязями.

 m0990p4b1

Що лікується: вода допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної, нервової системи, позбавляє від алергії, шкірних проблем.

Як дістатися: зі Львова до Солотвино курсує поїзд. Також можна доїхати власним транспортом. Відстань від Львова – 319 км, з Ужгорода – 161 км.

Пам’ятки поблизу: Музей соляних копалень, лікувальні соляні печери.

Цілющі води «Української Швейцарії»

У мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці. Чаруючі ландшафти, зелені садиби дуже нагадують альпійські пейзажі Швейцарії. Невелике селище – справжній бальнеологічний курорт, що нараховує 38 мінеральних джерел. За своїм складом вони подібні до славнозвісної «Нафтусі».

 glass transparent1

Що лікує вода: сольові діатези, цукровий діабет, недокрів’я, урологічні проблеми, шлунково-кишковий тракт.

Як дістатися: можна доїхати поїздом до станції Борислав (Львівська область), що за 10 кмите курорту або ж сісти на автобус, який відправляється зі Львова. Також можна дістатися особистим транспортом.

Пам’ятки поблизу: Національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань».

Золотий кран здоров’я

Як приємно в холодну пору року опинитися в теплій парній купальні! Така можливість вам випаде на курорті Косино. Тут є кілька термальних басейнів, температура води в яких завжди 41-42 ° С.

 84646bb27ceac7559af6343a58e69cc0c819f8b8

А декілька років назад відкрили нову купальню – «Золотий кран здоров’я». Здається, ніби цей дивовижний фонтан-ілюзія попросту завис у повітрі! Поруч з ним чотири фонтани-джакузі, w яких вода подається з гігантської чашки кави, 5-ти метрового пивного келиха і навіть пляшки вина.

 

Що лікує купіль: допомагає при проблемах опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної діяльності. Відновлює нервову систему, виліковує шкірні проблеми.

Як дістатися: з Ужгорода до станції «Косонь» курсує поїзд. Звідти до курорту можна доїхати автобусом або таксі. Також є регулярне автобусне сполучення з Берегово.

Пам’ятки поблизу: замок Шенборна, Музей ткацтва, Боржавська вузькоколійка.

Лікувальний гейзер

Серед широких Херсонських степів в селі Облої є гейзер «Гарячий ключ». Останнім часом він стає все більше популярним. Коли дізналися про цілющі властивості його солоних, буро-коричневих вод, насичених йодом, обладнали три купальні. Температура води в них близько +50 ° С. Найбільшою популярністю гейзер користується влітку, але й взимку приїжджають сюди ті, хто зустрічає Новий рік у його теплих водах.

 60e000a1 3e19 784c abac 58809fa148c2 obj img 4 c

Що лікує гейзер: захворювання щитовидної залози, дихальних шляхів, хвороби суглобів, шлунково-кишкового тракту, нервової системи, шкірні проблеми.

Як дістатися: цілюще джерело знаходиться в селі Облої, всього за 15 км від приморського курорту Залізний Порт, що в Херсонській області. Маршрутки курсують постійно. Також можна доїхати особистим транспортом. Відстань від Херсона – 80 км.

Пам’ятки поблизу: курорт Залізний Порт, Біосферний заповідник «Асканія Нова».