З Днем народження пані Євдокія Примакова!

Субота, 16 березня 2013 00:00 Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Сьогодні свій день народження святкує чарівна, мила жіночка, мудра, добросердечна наша колега, активістка українського руху, керівник самодіяльного фольклорно-етнічного гурту «Червона калина» Докія Примакова!

Наш колектив, приєднується до всіх привітань та побажань, що пролунали сьогодні на адресу пані  Докії. А від себе хочемо щиросердно побажати натхнення, творчих успіхів, щастя, здоров‘я, романтики, душевного спокою, кохання!

Коротенько про іменинницю:

Пані Докія народилася в селищі Шевченково, харківської області. 

Волею долі опинилась на березі Волги, в маленькому містечку Балаково, Саратовської області. 

Пам'ять про батьків, рідну хату, українські народні пісні надали їй та її товаришам (вихідцям з України) натхнення створити свою невеличку Неньку Україну.

Так в 2006 році народився самодіяльний фольклорно-етнічний гурт «Червона калина» в Центрі національних культур міста Балаково, Саратовської області. Керівник з перших днів - Євдокія Примакова, музичний керівник – Леонід Коваленко.
За період творчої діяльності колективу були вивчені особливості багатьох українських народних пісень, традицій та обрядів, написані сценарії, пошиті власними руками сценічні костюми, вишиті ікони, рушники, підготовлені атрибути християнського побуту, випестувані страви української національної кухні.
Неодноразово були показані постановки 8 обрядів:
- «Святки» на Різдво Христове,
- «Широка Масляна»,
- «Зустріч весни»,
- «Червона Гірка»,
- «Івана Купала»,
- «Яблучний Спас»,
- Свято Урожаю - «Обжинки»,
- «Вечорниці» і «заручини» - Сватання.
Були проведені тематичні вечори:
- «Тарас Шевченко - художник»,
- «Тарас Шевченко - великий український поет»,
- «Сорочинський ярмарок» до ювілею Миколи Гоголя,
- «Чарівність романсу»,
- «Символи України»,
- «Національний будинок»,
- «Біблійні легенди та перекази про Христа»,
- «Види купольних православних хрестів»,
- «Благовіщеня Пресвятої Богородиці»,
- «Світле Христове Воскресіння»,
- «Музична вітальня»,
- «Український національний костюм»,
- «Російська мова і українці Поволжя», -
«Рушник» - присвячений Року сім'ї,
- «Золота осінь життя» до Міжнародного Дня людей похилого віку.
12 обрядів і тематичних вечорів записані у вигляді відеофільмів тривалістю близько однієї години, а кількість фотографій, що розповідають про творчі заходи, нараховує більше 500.


Учасники гурту «Червона калина» постійно беруть участь у всіх загальноміських святкових заходах на концертних майданчиках Балаково.
Неодноразово були виступи в Національному селі в м. Саратові, а також в м. Енгельсі, Рівному, в селах Балаковського району, в музеях, виставкових залах, в профілакторіях, бібліотеках, ліцеях, школах, дитячих дошкільних установах.


1 грудня 2012 року силами учасників гурту був організований і проведений фестиваль борщу «Добрий борщик, та малий горщик». Наші жінки приготували українські борщі і з пампушками, і з галушками, і з кашею. Всім глядачам бажали здоров’я і добробуту, щоб на столі завжди був борщ - символ родючої землі, працьовитого, мудрого і щедрого українського народу.

З сердечними побажаннями Колектив сайту української діаспори "Стожари", друзі, колеги