З Днем Незалежності Грузія!

Вівторок, 26 травня 2015 08:53 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

26 травня 1918 р. демократична влада Грузії на чолі з Ное Жорданія проголосила Незалежність країни. І саме цю дату Народ Грузії святкує як День Незалежності Грузії.

Братній грузинський народе! 

Колектив та читачі сайту української діаспори "Стожари" вітають Славетний Народ Грузії з великим національним святом – Днем Незалежності!  

Також, окремо вітаємо Грузинську діаспору і Славетних Воїнів, що допомагають нашим братам в боротьбі з російським окупантом!

Кожна нація протягом свого становлення переживає злети й падіння, періоди героїчної боротьби й відродження, що мають на меті досягнення заповітної мрії: національної свободи й державної незалежності, кращого життя для прийдешніх поколінь.

Історія Грузії – це яскравий і досить драматичний взірець прагнення народу до збереження й розвитку своєї самобутності. Свою волелюбність, незалежність і відданність демократичним ідеалам грузинський народ відстояв у дні Революції троянд, яка стала провісницею хвилі свободи на колишньому пострадянському просторі. Дні Помаранчевої революції і майдан довели, що сповідування таких фундаментальних цінностей, як права людини, свобода слова, свобода волевиявлення, споріднює українців і грузинів. В нас дуже багато спільного і драматично ви потерпали від війни з Росією і тепер ми.

Українці завжди захоплювалися грузинською культурою. Поема “Витязь у тигровій шкірі” Шота Руставелі, яку геніально переклав Микола Бажан, грузинські народні пісні й танці, поезія Давида Гурамішвілі, Ільї Чавчавадзе, фільми Тенгіза Абуладзе, співоча творчість Тамари Гварцителі стали улюбленими для українських пошановувачів світової культурної скарбниці.

 

З Днем Незалежності, мила і неповторна Грузія!!!
Happy independence day, Georgia!
საქართველოს დამოუკიდებლობის დღეს გილოცავთ!

26 травня 1918 демократичний уряд Грузії на чолі з Ное Жорданія проголосило незалежність країни. І сьогодні саме ця дата відзначається як День незалежностіГрузії. 

Перша незалежна Демократична Республіка Грузія проіснувала до 18 березня 1921 року. За цей час Грузію де-юре визнали 23 держави Європи (Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Радянська Росія, Туреччина), Азії та Латинської Америки.

9 квітня 1991 на підставі результатів всенародного референдуму Верховна Рада республіки прийняла Акт про відновлення державної незалежності Грузії, що проголосив дійсними Акт про незалежність 1918 року і Конституцію 1921 року. Також була введена посада Президента Республіки Грузія

У День незалежності, який є офіційним святом в Грузії з 1991 року.У столиці традиційно цей день відзначається військовим парадом та грандіозним концертом, а в інших містах країни також проходить безліч масових розважальних і культурних заходів.