Сьогодні у Львові пройде зустріч із лідером української спільноти у Польщі Мироном Сичем

Середа, 17 червня 2015 09:00 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 17 червня, у Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться зустріч із багаторічним політичним лідером української спільноти у Польщі, депутатом Сейму Республіки Польща і головою комісії національних меншин Мироном Сичем.

Про це повідомляє прес-служба НУ «Львівська політехніка». 

Зустріч організована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки і пройде у рамках дискусії на тему: «Українці Польщі в контексті європейської політики щодо національних меншин».

Під час дискусії будуть обговорені такі питання:

  • українське лобі у парламенті Польщі;
  • українська спільнота сучасної Польщі як фактор «м’якої» сили українських інтересів у цій державі;
  • підтримка українських громад з боку України для збереження їх національної ідентичності у Республіці Польща.

Очікується, що у зустрічі візьмуть участь Ярослав Дрозд – Генеральний консул Республіки Польща у Львові, Мирон Янків – ректор Львівського інституту менеджменту, екс-генеральний консул України у Гданську, В’ячеслав Войнаровський, представник МЗС у Західному регіоні, Олег Синютка – голова Львівської облдержадміністрації, Андрій Садовий – міський голова Львова, представники освітніх закладів та громадських організацій. У зустрічі також візьме участь Марія-Ольга Сич – директор Комплексу шкіл з українською мовою навчання у Ґурові Ілавецькому. 

Мирон Сич (пол. Miron Sycz), народився 3 січня 1960, Остре Бардо, Вармінсько-Мазурське воєводство, – єдиний етнічний українець у Сеймі Республіки Польща, учитель за фахом, активіст Об’єднання Українців у Польщі (ОУП).

Був активним сподвижником в побратимстві польських міст з українськими, та долучився до втілення в місті Ольштин вулиці Тараса Шевченка. Засновник Комплексу шкіл із українською мовою навчання у м. Ґурово Ілавецьке.

На даний момент депутат Сейму Республіки Польща, голова комісії національних меншин, а також заступник голови польсько-української парламентської групи.

Батько, Сич Олександр, з 1937 до 1939 року був у польському війську, з 1938 року – членом ОУН, з осені 1945 року бійцем сотні «Месники-4» куреня «Месники» в УПА, схоплений солдатами ВП весною 1947 року та засуджений польською владою до страти, згодом покарання було змінене на 15-річне ув’язнення, Мирон Сич, як етнічний українець, виходець з української родини, переселеної після ІІ світової війни у північні райони Польщі, вже багато років опікується питаннями української спільноти на державному рівні, За його ініціативи, реалізовано чимало важливих проектів, як для українців в Польщі, так і в межах польсько-української співпраці.

У Сеймі Республіки Польща Мирон Сич є головою комісії національних меншин, яка займається збереженням культурної спадщини та захистом прав національних та етнічних меншин.

Дружина Марія Ольга Сич – директор Комплексу шкіл з українською мовою навчання у Ґурові Ілавецькому.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається