Останні фото радянського Львова покажуть на експозиції «Завтра буде краще»

Середа, 17 серпня 2016 10:47 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

23 серпня о 18:00 у виставковому просторі Центру міської історії Львова представлять нову мультимедійну виставку фотографій польського фотодокументаліста Тадеуша Рольке. 

Експозиція «Завтра буде краще» складається з 50-ти фотографій, які були зроблені у Львові у 1990 році. Світлини супроводжують тексти істориків: Василя Расевича, Любомира Петренка, Сергія Єкельчика та Кетрін Дейвід.

Тадеуш Рольке – польський фотограв, який у 1990 році на замовлення німецького журналу «GEO» працював у Львові. Через невідомі обставини редакція так і не опублікувала цих матеріалів. 26 років опісля ці фотографії представлять на окремій виставці. Світлини ілюструють різні історії міста у рік розпаду СРСР: від мітинґів та демонстрацій до змін у публічному просторі та щоденному житті містян.

«Ця оповідь фотохудожника цікавіша за підручники історії. Тадеуш Рольке лишив нам, глядачам, можливість розгадувати значення ракурсів та контрастів, пригадувати чи вгадувати історичні події. Головне у цій вправі з відчитування образів міста та його мешканців — не піддатися спокусі пошуку ілюстрацій до вже знайомих оповідей. Події з підручника історії, звісно, присутні у авторському візуальному ряді, але вони становлять єдине ціле із замальовками щоденного життя, із тим, що випало з великого історичного наративу, частково забулося, зникло, не відклалося в архіві», - коментує куратор виставки Андрій Бояров.

Виставка буде доповнена лекційно-дискусійною програмою для дорослих та освітньою програмою для дітей.