«Культура» за залізною завісою

Четвер, 26 липня 2018 06:56 Автор  Семен Погорілий
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Цього року виповнюється 1030 років Хрещення руського (українського) народу Київської Русі. Українці світу разом з Україною відзначають пам’ятну дату.

Об’єднання віруючих Українських Церков у Москві вирішили провести 24 липня, день іменин київської княгині Ольги, урочистий Молебень. Богородська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП), Об’єднання вірян Української греко-католицької церкви (УГКЦ) м. Москви, українські громадські організації звернулись до адміністрації Культурного Центру України (КЦУ) з пропозицією провести Молебень у приміщенні центру.

Генеральний директор Культурного центру В. Юрченко 14 липня після погодження з Державним управлінням справами Адміністрації Президента України (ДУС), якому підпорядкований центр, повідомив митрополита Богородського Адріана про можливість проведення Молебню в КЦУ. Надалі жодних повідомлень і застережень від адміністрації центру не було.

24 липня митрополит Богородський Адріан УПЦ КП зi своїм духовенством та священник Обєднання вірян УГКЦ отець Василь з віруючими прийшли до КЦУ і … не побачили входу до центру. Вхід був наглухо закритий розмальованою графіті залізною завісою з приліпленим папірцем «Сегодня, 24 июля 2018 года, Центр будет закрыт для посетителей. Приносим свои извинения. Администрация».

 12212331

В таких випадках зазвичай кажуть – і сміх, і гріх. Те, що побачили люди, не вкладалося в голові і не відповідало здоровому глузду. Дійсно справедливе твердження: якщо Господь хоче когось покарати, він відбирає у нього розум.

Праворуч і ліворуч від іржавої завіси у приміщеннях КЦУ працювали орендатори -ресторан, магазин іграшок, кондитерська (на місці Української книгарні). Жінка, яка була свідком операції «Залізна завіса», розповіла, що завісу спустили з гарячковою поспішністю за дві години до молебня і відмивали її від графіті, а співробітники центру проходять в центр через ресторан. Вiкна на поверхах центру були напіввідчинені, i в деяких кiмнатах горiло освiтлення. Виходить так, що по той бік завіси знаходились люди, які нібито тримали оборону. Внизу сподівались, що хтось вийде і пояснить ситуацію, але намарно.

Отак за залізною завісою сховалася українська «культура», а завіса стала фоном для фотосесії.

122121

24 липня 2018 р.

Москва