Я помирав з голоду, – всесвітньо відомий піаніст українського походження Любомир Мельник розповів про бідність у Парижі

Субота, 29 грудня 2018 10:02 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Канадський піаніст-віртуоз українського походження Любомир Мельник розповів деякі подробиці свого життя

«Я помирав від голоду. Я був змушений їсти недоїдки, які викидали на вулицю. Та саме завдяки цьому існує моя музика», – говорить музикант.

Його сім’я емігрувала з Коломиї в Німеччину в 1948 році.

Любомир народився в Мюнхені, проте перша мова, якою він почав говорити, була українська. Згодом сім’я переїхала в Канаду, а в 70-х роках Мельник перебрався у Париж. Там він винайшов техніку гри на фортепіано, яку називає безперервною музикою (continuous music). Вона заснована на принципі безперервного потоку звуку. У 1985 році Мельник встановив рекорд швидкісної гри на фортепіано — 19,5 нот в секунду кожною рукою.

Громадське зустрілося з музикантом і поговорило про те, що для нього значить фортепіано, та як трансцендентальна філософія і релігія допомогли йому винайти техніку безперервної музики. Про хіппі та марихуану, бідність в Парижі, чому для нього важливо, щоб його називали українцем та китайське бойове мистецтво Тай-чі.

Піаніст може грати 19,5 нот в секунду кожною рукою, коли фізично можливо зіграти максимум 13-14 нот в секунду. Любомир Мельник є автором понад 100 творів, видав понад 20 альбомів.