Ольга Гринькевич: «Маємо працювати»

Четвер, 10 січня 2019 07:34 Автор  Богдан ЗАЛІЗНЯК
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

7 грудня 2018 року в залі засідань Західного наукового центру НАН України і МОН України відбулася робоча зустріч науковців з роботодавцями Львівщини з питань працевлаштування випускників закладів вищої і про­фесійної освіти та формування регіонального замовлення на їх підготовку.

Зустріч була присвячена обговоренню виконання Проекту регіонального розвитку «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників ВНЗ і ПТН з прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення», який фінансується з державного бюджету України у рамках секторальної підтримки ЄС. З доповіддю «Методичний інструментарій для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців і робітничих кадрів у Львівській області» виступила доцент кафедри статистики економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор економічних наук Ольга Гринькевич, розмову з якою і пропонуємо вашій увазі.

- Пані Ольго! Як Ви потрапили в цей проект?

- Цей Проект – результат роботи команди фахівців, які представляють ака­демічну та універсальну науку у Львові, – ДУ «Інститут регіональних до­сліджень імені М. І. Долішнього НАН України», Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний університет «Львівська політехніка». У 2017 році у Львівській ОДА відбулася презентація умов Конкурсу проектів регіонального розвитку в рамках секторальної підтримки ЄС. І одним з напрямів Конкурсу стала програма «Розвиток людського потенціалу».

Оскільки наша команда вже мала досвід проведення наукових досліджень у галузі соціально-економічної аналітики та прогнозування ринку праці, розробки методики формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів, то однією з ідей для нового Проекту став, власне, моніторинг кар’єри випускників.

- І Ви активно взялися за справу…

- Знаєте, для мене особисто робота над підготовкою Проекту та його реалізацією – це своєрідний подарунок долі і можливість поєднати прикладну науку з реальними потребами регіонального управління. Саме тому хочу відзначити організатора нашої команди – відповідального виконавця з реалізації Проекту Уляну Садову, доктора економічних наук, професора, директора НДЦ «Демос» НУ «Львівська політехніка»…

- … яка першою й виступала зі своєю доповіддю.

- Так, присутні мали змогу почути її вагомий виступ… Отже, продовжу: хочу відзначити також науковців відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Романа Теслюка, Мар’яну Біль, Ольгу Левицьку, Марію Бачинську, доцента кафедри статистики ЛНУ імені Івана Франка Оксану Вільчинську, доцента кафедри теоретичної та прикладної економіки НУ «Львівська політехніка» Тетяну Степуру. В рамках презентації ідеї Проекту до нас долучилась група молодих людей з ІТ-бізнесу, які в теперішньому часі стали ІТ-групою з реалізації Проекту (Ростислав Малинич, Мар’ян Селюченко, Віталій Міджак).

- Що буде діятися в рамках реалізації даного проекту?

- Це і практика формування регіональних замовлень у Львівській області, і укладання договорів закладів профтехосвіти з роботодавцями, і аналіз потреб у кадрах на ринку праці за рахунок анкетування підприємств усіх видів діяльності.

- Отже, загальна мета Проекту надзвичайно вагома. Як би Ви її сформулювали?

- Це записано в Інформаційній картці Проекту: «Підвищення ефективності використання інтелектуального потенціалу випускників ВНЗ та ПТНЗ Львівської області на основі розвитку соціальної відповідальності та партнерства суб’єктів економіки прикордонного регіону». А по суті – це створення належних умов для продуктивної праці населення.

- Дав би Бог, щоб пощастило втілити задумане.

- Ми сподіваємось, що спільні зусилля закладів вищої і професійно-технічної освіти Львівської області, підприємств різних форм власності, Асоціації роботодавців Львівщини дадуть результати. Словом, маємо працювати!

- Дякую Вам, пані Ольго, за розмову.

Спілкувався Богдан Залізняк,

керівник прес-центру наукової журналістики
ЗНЦ НАН України і МОН України,

член НСПУ і НСЖУ

м. Львів