МВС має поділитися з іноземними колегами досвідом роботи на виборах під час гібридної війни, - президент СКУ Євген Чолій

Вівторок, 06 серпня 2019 08:58 Автор  Оксана Козак
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Під час президентської і парламентської виборчих кампаній, Міністерство внутрішніх справ забезпечили порядок та спокій в Україні. Єдиною перешкодою для проведення виборів стала гібридна війна, яку веде Росія.

Про це заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, повідомляє пресслужба МВС.

«Я можу сказати, що перед президентськими та парламентськими виборами  ми помітили, що окрім того факту, що вже п’ять років Україна - жертва гібридної агресії, під час виборів, перед виборами і після виборів, коли ЦВК вже займалася підрахунком голосів, в країні був порядок та спокій. Наші спостерігачі та представники інших спостережних місій не відчували, що в областях та містах були якісь погрози чи не гідна поведінка. Тому я можу констатувати, що українські правоохоронні органи дуже гарно попрацювали, щоб забезпечити виборчий процес», - наголосив Євген Чолій.

Президент Світового конгресу українців підкреслив, що українські правоохоронці продемонстрували надзвичайно високий рівень підготовки у проведені демократичних виборів, навіть під час інформаційної війни. Тому МВС має поділитися досвідом з іншими країнами, які також страждають від впливу Росії.

«Ми закликаємо МВС та міністра Арсена Авакова поділитися досвідом з іншими європейськими країнами, як убезпечити виборчий процес від чужого втручання та як забезпечити лад у країні. Україна показала надзвичайно великий рівень підготовки в цій галузі. Згідно з результатів спостережень нашої місії, президентські і парламентські вибори в Україні відповідають міжнародним стандартам проведення виборів»,  - зазначив Євген Чолій.  

Він розповів, що міжнародні спостерігачі не помітили системних порушень під час виборчих кампаній, які б вплинули на результати виборів. Якщо і були якісь зауваження, то це виключно людський фактор.

А от що дійсно завадило проведенню виборів, як президентських так і парламентських, так це російська пропаганда і агресія.

«Найбільшим порушенням під час обох президентських кампаній була російська агресія, яка не дала можливості на Сході України та у Криму українським виборцям обрати 26 депутатів. Це 14 депутатів на сході України та 12 у Криму», - зазначив Євген Чолій.

Нагадаємо, Місія СКУ працювала в Україні під час президентської та парламентської виборчої кампанії.  Місія спостереження Світового конгресу українців мала два аспекти. Короткотермінові спостерігачі займалися моніторингом ситуації в переддень виборів, в день виборів та день після виборів, як президентських так і парламентських. Окремо працювала довгострокова місія, яка займалася питаннями дезінформації  щодо виборчого процесу в Україні в різних країнах світу.