Це потрібно нам, українцям!

Понеділок, 30 вересня 2019 09:55 Автор  Віра Фазлєєва
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

«Це потрібно нам, українцям!» – наголосив під час проведення Дня відкритих дверей в ЦДАЗУ голова найпотужнішої в Республіці Казахстан Асоціації «Українці Казахстану», заслужений працівник культури України, член Асамблеї народу Казахстану Михайло Парипса.

Голова Асоціації «Українці Казахстану» Михайло Парипса

Голова Асоціації «Українці Казахстану» Михайло Парипса

Виступаючи перед присутніми з доповіддю «Невідомі сторінки життя української діаспори в Казахстані», спікер зауважив, що зарубіжна україніка є важливою складовою духовного багатства українського народу, невід’ємною частиною його історичної пам’яті.

Спільною темою у обговоренні доповіді стала діяльність українських громадських організацій за кордоном, взаємовигідна співпраця між архівом і потенційними фондоутворювачами з метою збереження та збагачення Національного архівного фонду документами зарубіжного українства.

Примірники  республіканської  української  національної  газети «Українські новини», що і нині видаються в Казахстані

Примірники республіканської української національної газети «Українські новини»

 

Для підтвердження серйозності намірів щодо подальшої співпраці Михайло Парипса передав архіву примірники республіканської газети українців Казахстану «Українські новини» (виходить з 1994 р.) і оригінальне видання «Кобзаря» Тараса Шевченка (2014 р.) казахською мовою.

До участі у дискусії про роль української діаспори поза межами її історичної Батьківщини долучилася давній партнер архіву, відомий історик-археолог, музеєзнавець, завідувач одного із потужних центрів української еміграційної літератури в Європі Бібліотеки і архіву ім. Тараса Шевченка (Велика Британія) Людмила Пекарська.

Завідувач  Бібліотеки  і  архіву  ім.  Т.  Шевченка  Людмила  Пекарська отримує «Кобзар» від Михайла Парипси, виданий казахською мовою

Завідувач Бібліотеки і архіву ім. Т. Шевченка Людмила Пекарська
отримує «Кобзар» від Михайла Парипси, виданий казахською мовою

 

Вона висунула ідею створення на базі ЦДАЗУ інтелектуальної комунікаційної платформи українців із різних країн світу для підтримки зв’язків зі своїми співвітчизниками та подякувала архівістам за їх наполегливу працю. Під час заходу нею було передано до ЦДАЗУ документи відомого українця, члена Британського парламенту Стефана Терлецького (1926–2006).

Завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки КНУ ім. Т. Шевченка, доктор історичних наук, професор Марина Палієнко підтримала ідею колеги щодо організації в ЦДАЗУ інформаційно-комунікаційного майданчика для спілкування та духовного єднання українців. Вона запропонувала залучати до цього процесу викладачів і студентів профільних кафедр історичного факультету національного університету.

39910991

Завідувач кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної
науки КНУ ім. Т. Шевченка Марина Палієнко, Михайло Парипса,
директор ЦДАЗУ Ірина Мага, Людмила Пекарська на зустрічі в архіві
 

Тож спільна зустріч в ЦДАЗУ представників двох гілок української діаспори – східної і західної, дала змогу не лише об’єднати українців під одним дахом, але й окреслила нові шляхи їх взаємодії з історичною Батьківщиною.

Обкладинка видання «Кобзар»  Тараса Шевченка,  видане  казахською мовою

Обкладинка видання «Кобзар» Тараса Шевченка, видане казахською
мовою

 

20190924 7 e1569399238341

Віра Фазлєєва, провідний науковий співробітник відділу використання інформації ЦДАЗУ