Житло в Канаді: українка розповіла про особливості оренди та купівлі

Середа, 02 жовтня 2019 06:44 Автор  Михайло Українець
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Тут майже усі беруть кредит. Ніхто не збирає 20 років гроші, щоб купити собі житло. Нерухомість беруть у кредит. Банки надають його на 20-25 років під 3-5 відсотків річних після вивчення кредитної історії.

"Банк себе не обдурить. Вимагає застрахувати своє життя та родину від нещасного випадку. Тут майже усі беруть кредит. Ніхто не збирає 20 років гроші, щоб купити собі житло", - розповідає Gazeta.ua житомирянка Наталія Малісевич.

Наталія переїхала з чоловіком до Канади 4 місяці тому. Оселились у провінції Нью-Брансуік.

Якщо власник житла втрачає роботу, банк відстрочує сплату кредиту. У випадку, коли сім'я залишається без годувальника, банк покриє кредит. Правда, все залежить від суми. В крайньому разі будинок можуть продати, а залишок коштів віддається власнику, каже дівчина.

Житло в оренду теж має свої переваги та нюанси. Оголошення про оренду будинку чи квартири люди вивішують на парканах. Здають виключно з першого числа місяця. Зазвичай люблять здавати в оренду на рік.

"У місті здають в оренду великі маєтки, які переробляють у кілька квартир. Ми зняли квартиру-студію з великими вікнами від полу до стелі. Її переобладнали у колишньому спорт-магазині. Власники дозволили тримати маленьких собак та котів. Власника маємо попередити хоча б за місяць, що хочемо виїхати".

У місті дві офіційних мови — англійська та французька. Виявилось, 90 відсотків місцевого населення говорить французькою.

"Це трохи ввело нас у ступор. Її зовсім не знали. Через це довго шукали найбільш відповідне житло. Коли тільки приїхали, то нам сказали, що квартири тут здаються без побутової техніки. Орендували за 800 доларів. Мусили одразу купити найнеобхідніше. А згодом дізнались, що за 500 доларів здають з комуналкою та технікою", - додала Наталія.